Українські біженці надали детальний аналіз миротворчих ініціатив Трампа, - The Telegraph.
Обіцянка Трампа повернути мир за 24 години поступово перетворилася на обіцянку вийти з переговорів, якщо все не буде так, як він хоче.
Українські біженці уважно слідкують за розвитком подій, пов'язаних з війною, і висловлюють своє невдоволення щодо того, як Сполучені Штати здійснюють мирні переговори в Україні. Таку інформацію повідомляє видання The Telegraph.
"Мій ранок завжди починається з перегляду новин, а ввечері я знову звертаюся до них. Моя родина продовжує жити в Харкові, де вони майже щодня піддаються бомбардуванням," - поділилася 37-річна харків'янка Євгенія Шимширян, яка вже три роки оселилася в Лондоні.
Окрім самої війни, яка триває, українців за межами країни хвилює політика президента США щодо вирішення конфлікту. Раніше він запевняв, що зможе завершити війну за добу, а тепер, здається, готовий відсторонитися від цього процесу.
Дослідження, здійснене гуманітарною організацією World Jewish Relief, виявило, що 85% українських біженців у Великій Британії висловлюють невдоволення стосовно нинішнього процесу мирних переговорів.
"Це жахливо, що Трамп знову відновлює зв'язки з Путіним, і це завдає мені болю. Раніше ніхто не бажав спілкуватися з ним, а тепер президент США телефонує йому, надсилає представників для переговорів і рукостискань", - висловлює пані Шимширян.
З нею погоджується 50-річний львів'янин Матвій Смирнов, який зараз проживає в Лондоні. Переговори під проводом США він назвав "катастрофою".
"Найбільш тривожним є те, що команду (США), яка представляє наші інтереси на переговорах, обрали без мого схвалення. Я не маю до них довіри, оскільки Трамп і його уряд, здається, не розуміють суті справи," -- зазначив він у інтерв'ю The Telegraph.
Як повідомляло агентство УНІАН, у п'ятницю держсекретар США Марко Рубіо висловив занепокоєння через відсутність прогресу в мирних переговорах стосовно війни в Україні та зазначив, що Сполучені Штати можуть звернути свою увагу на інші питання. Цього ж дня цю позицію підтвердив і колишній президент Дональд Трамп.
Серед явних причин провалу мирних переговорів аналітики та коментатори вказують на повну некомпетентність команди Трампа. Наприклад, головним переговірником США з Росією є Стів Віткофф, який абсолютно не має жодного досвіду в дипломатії і не займав високих постів в уряді. Він потрапив до Білого дому виключно завдяки тривалій дружбі з Трампом. Експерти вважають, що Віткофф, можливо, не усвідомлює справжніх обставин російсько-українського конфлікту та схильний довіряти словам Путіна.