Українські інженери розробили інноваційний тип техніки для розмінування.
У Львівській області була розроблена інноваційна роботизована машина для розмінування під назвою "Змій". Цей проект є стартапом, в рамках якого троє співзасновників компанії "RoverTech" — Богдан Змий, Борис Дрожак та Василь Кореньовський — створили новий тип розмінувальних пристроїв за запитом військових.
Як зазначив співзасновник стартапу Борис Дрожак, на сьогоднішній день вже є потужні машини для розмінування, але аналогів цієї конкретної моделі досі не існувало.
"Ми створили новий підклас розмінувальних машин, раніше таких не існувало. Якщо дати саперу, який ніколи не працював з механічним розмінуванням, він зможе обробити приблизно 0,7 гектара на початку роботи, а в деяких випадках і до двох гектарів. Група з п’яти саперів може за день розмінувати близько 15 соток, при умові, що мін буде небагато, трава не буде сильною, і просто пощастить", – поділився своїми думками Борис Дрожак в інтерв'ю для Суспільного.
Український винахід-розміновувач "Змій" долає болото і бездоріжжя та проводить розмінування території. Має спеціальну конструкцію, зокрема, коліс, і витримує підрив різних видів мін.
"Ця танкова міна, яка є найпотужнішою та містить 12,5 кілограмів тротилового еквіваленту, гарантовано витримає будь-які випробування. У нас є ланцюг, на кінці якого розташований ґудзик, що виконує роль ударної частини. Основна мета цього ланцюга – забезпечити удар по мінному пристрою", -- зазначає співзасновник стартапу Борис Дрожак.
Управляють "Змієм" віддалено, використовуючи пульт, аналогічний тому, що застосовується для ФПВ-дронів.
"Ідея виникла у військових, які звернулися до Василя. Вони створили просту схему, яку ми плануємо опублікувати пізніше. Вона включала лише чотири колеса та вал з ланцюгами спереду. Вони попросили нас виготовити таку конструкцію, адже це значно спростить їхнє життя. І вже минув рік з того моменту," — розповідає співзасновник проєкту Богдан Змий.
Ціна одного такого розміновувача для війська із повним комплектом, за словами Бориса Дрожака, від 15 до 25 тисяч доларів.
"При плануванні будь-якої наступальної дії потрібно спочатку розмінувати поле. І це роблять хлопці вручну. Я ще пам'ятаю як з 2014-2015 року, коли я воював, то в нас розмінування 300-метрової смуги займало днів 4 і то -- ночами і з великим травматизмом. А це 300 метрів можна зробити за 20 хвилин", -- розповідає співзасновник проєкту Василь Кореньовський.