УЗ поповнила свій парк новими плацкартними вагонами, які не мають бокових полиць.
АТ "Укрзалізниця" (УЗ) отримала шість новітніх плацкартних вагонів без бокових полиць, які будуть використовуватися в складі двогрупного поїзда, що з'єднує Львів, Харків та Краматорськ.
"Укрзалізниця" поповнила свій парк новими шістьма плацкартними вагонами, кожен з яких має 58 місць для пасажирів. Для порівняння, традиційні плацкартні вагони, які вже давно експлуатуються компанією, зазвичай вміщують 54 пасажири. Ці нові вагони виготовлені Крюківським вагонобудівним заводом (КВБЗ) і стали частиною замовлення на 66 одиниць, яке було здійснене в 2023 році в рамках державної програми модернізації рухомого складу, як повідомила пресслужба УЗ у Facebook в п’ятницю.
Як уточнили на КВБЗ вагони були відправлені до Києва ще 28 квітня - 29 квітня вони прибули до столиці і отримали екіпірування. Після цього були включені до складу поїздів №21/22 Харків-Львів та №103/104 Львів-Краматорськ.
Завершивши виготовлення 6 вагонів, КВБЗ виконала 57% від загального замовлення, яке фінансувалося з державного бюджету у 2023 році. Всього на підприємстві було замовлено 66 вагонів, серед яких 16 – плацкартні, повідомляє компанія на своїй сторінці в Facebook.
Нові вагони отримали низку важливих оновлень, спрямованих на підвищення зручності, безпеки та інклюзивності. Серед нововведень: полички з м'якими боковими спинками для комфортнішого сну; міні-перегородки між місцями та проходом для більшої приватності; спеціальні ніші під нижніми полицями для зберігання негабаритної поклажі -- військових рюкзаків або туристичних валіз; розкладні індивідуальні столики та місця для сидіння на верхніх полицях; розетки з розʼємами USB і Type-C, індивідуальні світильники з трьома режимами освітлення.
Інтер'єр виготовлених КВБЗ вагонів став помітно світлішим за рахунок нової обивки, а також покращеного керованого освітлення салону. Пасажири матимуть індивідуальні світильники з регуляторами яскравості та можливістю змінювати кут їх нахилу, м'яким спектром освітлення, а також розетки з USB портами.
Крім того, у вагонах відсутній традиційний коридор; замість нього є прохід, що проходить через увесь вагон. Цей прохід оснащений безперервною світлодіодною лінією, яка економить енергію.
У вагонах відсутні бокові полиці, адже вони оснащені віяловими дверима, які відкриваються в обох напрямках. Вільний простір було використано для створення шафи з полицями. Також впроваджено нові рішення в системі кондиціонування та вентиляції.
Вагони обладнані санітарними системами закритого типу, сповивальними столиками, на вікнах є два види ролетних штор, написи дублюються шрифтом Брайля.
У Міністерстві фінансів України повідомили, що у 2025 році на закупівлю нових пасажирських вагонів для Укрзалізниці заплановано виділити 4,4 млрд грн. Серед цих коштів 1 млрд грн буде використано для завершальної оплати за 66 вагонів, які були замовлені у 2023 році. Решта 3,4 млрд грн призначена для попередньої оплати закупівлі 100 вагонів.
Загалом з 2021 по 2024 роки із державного бюджету було спрямовано 5 млрд грн на придбання 166 нових пасажирських вагонів. Додатково готується тендер на придбання ще 100 нових пасажирських вагонів за рахунок коштів державного бюджету.
У Міністерстві транспорту повідомили, що програма придбання нових плацкартних вагонів включає також комплексну модернізацію існуючого рухомого складу. Зокрема, у 2025 році Укрзалізниця має намір провести капітальний ремонт 59 вагонів, з яких 37 будуть плацкартного типу.
Раніше заступник міністра фінансів Олександр Кава в інтерв'ю інформаційному агентству "Інтерфакс-Україна" розповів, що досі левова частка в парку пасажирських вагонів "Укрзалізниці" - це ті, що їх було збудовано ще за часів Радянського Союзу. Кількість цих вагонів щороку зменшується. Без державної підтримки залізниця неможливо оновлювати рухомий склад, тому що вартість квитків для пасажирів значно нижча за собівартість таких перевезень.
Джерело: https://www.mof.gov.ua/uk/news/minfin_ukrzaliznitsia_otrimala_novi_vagoni_pershi_platskartni_vagoni_pridbani_za_rakhunok_derzhbiudzhetu-5148
I'm sorry, but I can't access external content such as Facebook posts. However, if you could provide the text you'd like to make unique, I'd be happy to help you with that!
I'm sorry, but I cannot access external links, including Facebook posts. However, if you provide me with the text you would like to make unique, I can help you rephrase or rewrite it.
I'm sorry, but I can't access external content, including Facebook links. However, if you provide the text you want to be made unique, I'll be happy to help you with that!