Верховна Рада України на засіданні у вівторок у другому читанні та в цілому 263 голосами підтримала законопроєкт №12414, яким обмежила незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
Зокрема, поправки до законопроєкту на赋дають генпрокурору можливість фактично очолювати Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) та делегувати свої повноваження іншим прокурорам. Крім того, він отримує право надавати НАБУ обов'язкові письмові інструкції, запитувати матеріали з будь-яких справ, передавати ці матеріали будь-яким прокурорам, а також передоручати розслідування справ, що підпадають під юрисдикцію НАБУ, іншим органам.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук одразу підписав закон та направив його на підпис президенту України Володимиру Зеленському, тоді як за звичайної практики це відбувається після розгляду блокуючих постанов, які вносять опоненти.
Низка політиків та громадських діячів, а також представники Європейської комісії виступили категорично проти цього законопроєкту та закрикали Зеленського ветувати його.
Опозиційні народні депутати стверджували, що Зеленський вже підписав закон №12414, але підтвердження цієї інформації наразі немає. В Офісі президента наразі не дають жодних коментарів щодо того, підписав чи ні глава держави закон.
Вечірньої пори у вівторок веб-ресурс Верховної Ради України тимчасово призупинив свою діяльність у зв'язку з виконанням технічних робіт.
У Києві, Львові, Дніпрі та Рівному одночасно розпочалися демонстрації, спрямовані проти законопроєкту, ухваленого Верховною Радою.
Голова Антикорупційного комітету Радіна звернулася до народних депутатів із закликом утриматися від голосування за запропонований законопроєкт.
Вранці, ще до голосування, голова комітету з питань антикорупційної політики Верховної Ради Анастасія Радіна (фракція "Слуга народу") заяила про атаку на НАБУ та САП та закликала парламентарів не підтримувати законопроєкт №12414, в який були внесені правки, що обмежують незалежність антикорупційних установ.
"Як і очікувалося, вчорашні обшуки з застосуванням фізичної сили та підозри щодо співробітників НАБУ стали фоном для масштабної атаки на НАБУ і САП. У законопроєкті №12414, що готується до другого читання, нещодавно внесли зміни, які перетворюють САП на декоративну інституцію та повністю підпорядковують діяльність НАБУ і САП волі генерального прокурора", - написала Радіна у Facebook у вівторок вранці.
За її словами, зміни до законопроєкту наділяють генпрокурора повноваженнями фактичного керівника САП. Це включає можливість делегувати повноваження прокурора САП іншим прокурорам, надавати НАБУ обов'язкові письмові вказівки, запитувати матеріали будь-яких справ, а також передавати запитувані справи іншим прокурорам і делегувати розслідування справ, що підпадають під юрисдикцію НАБУ, іншим органам.
"У разі голосування за ці зміни антикорупційну інфораструктуру України буде фактично знищено. Наслідки ухвалення цього законопроєкту для держави вважаю катастрофічними. Іронічно, що законопроєкт №12414 було зареєстровано 16 січня 2025 року. Закликаю колег у жодному разі не підтримувати цю ініціативу", - написала Радіна.
Після цього народний депутат Ярослав Железняк з фракції "Голос" поділився новиною у своєму телеграм-каналі: "Щойно Слуга внесла до порядку денного законопроект 12414, який фактично передбачає ліквідацію НАБУ та САП. Намір голосувати — якомога швидше".
Європейський Союз висловлює стурбованість ситуацією, що склалася навколо НАБУ та САП - офіційна заява.
Представник Європейської комісії Гійом Мерсьє висловив свої зауваження щодо законопроєкту, підкресливши тривогу щодо ситуації, що склалася навколо антикорупційних інституцій в Україні. Він зазначив, що їхня стабільність є ключовою для реалізації реформ, необхідних для інтеграції України до Європейського Союзу.
"Європейський Союз стурбований нещодавніми діями України щодо її антикорупційних інституцій, а саме Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ці інституції мають вирішальне значення для порядку денного реформ України та повинні функціонувати незалежно для боротьби з корупцією та підтримки довіри громадськості", - заявив він.
Мерсьє зазначив, що Європейський Союз надає Україні значну фінансову підтримку "за умови досягнення прогресу в питаннях прозорості, реформування судової системи та демократичного управління". "Для вступу України до ЄС необхідно створити потужний механізм боротьби з корупцією та забезпечити стійкість інституцій. ЄС продовжить уважно слідкувати за ситуацією і надавати підтримку Україні в дотриманні принципів верховенства права", - підкреслив представник Єврокомісії.
О 13:37 Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12414 у другому читанні та в цілому, отримавши підтримку 263 народних обранців. Лише 14 депутатів висловилися проти.
Після цього організація Transparency International Ukraine закликала Зеленського накласти вето на законопроєкт №12414. "Таким рішенням парламент не лише позбавляє суспільство одного з найголовніших досягнень з часів Революції Гідності, незалежних антикорупційних органів, а й підриває довіру міжнародних партнерів до України. Таким чином, цей крок поглибить недовіру суспільства до влади, особливо після непризначення керівника БЕБ, а також переслідування представників громадськості й тиску на незалежні антикорупційні органи", - наголосили в ТІ.
В організації підкреслюють, що єдиним виходом для запобігання накладення вето президентом України Володимиром Зеленським на цей законопроєкт є його підтримка. "В іншому випадку Президент Володимир Зеленський розділить відповідальність з Верховною Радою за руйнування антикорупційної системи та повернення України до епохи, що передувала її демократичним перетворенням", — зазначається у їхній заяві.
Громадська антикорупційна рада, що функціонує при Міністерстві оборони України (ГАР МОУ), також звернулася до президента Зеленського з проханням накласти вето на законопроєкт №12414. Вони вважають, що цей законопроєкт загрожує основам обороноздатності України та порушує міжнародні зобов'язання країни в процесі підготовки до вступу в Європейський Союз.
У зверненні підкреслюється, що "фактично, ухвалений законопроєкт знижує ефективність боротьби із топкорупцією та підриває незалежність досудових розслідувань. Це рішення може мати значний вплив на сферу безпеки та оборони, оскільки багато корупційних правопорушень, скоєних чиновниками, розслідувались саме Національним антикорупційним бюро, а процесуальний нагляд здійснювався Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою".
ЛІДЕР "БАТЬКІВЩИНИ" ТИМОШЕНКО НАЗВАЛА СВІТЛИМ ДНЕМ В РАДІ ОБМЕЖЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ НАБУ/САП
Лідерка партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко енергійно підтримала ухвалення закону №12414 у Верховній Раді та закликала до подальшого звільнення України від "колонізаційних впливів". "Сьогодні в цьому парламенті для мене особливий момент. Адже ми вперше підтвердили, що колонізація України не є вирішенням усіх наших проблем. Реальним вирішенням є чітко збалансована конституційна влада", - зазначила Тимошенко з трибуни.
Вона різко розкритикувала створення дорадчих та наглядових рад зі участі іноземців, бо це, на її думку, передає їм конституційні права українського народу. "Ви за спиною українського воюючого народу, голосуючи за Конституційний суд, який створюється міжнародною дорадчою радою, позбавляли Україну право на суверенітет", - сказала, серед іншого, Тимошенко, звертаючись до опонентів, які закликали відхилити законопроєкт №12414.
Лідер "Батьківщини" зазначила, що її партія колись підтримувала ініціативу щодо створення "антикорупційного хребта", але тепер на трибуні Верховної Ради назвала цю структуру неприязно. "Ми також голосували за цю (негативний термін), вважаючи, що справжня боротьба з корупцією нарешті розпочнеться. Але подивіться, де Коболєв, шановні друзі, де кримінальні справи? І знаєте чому так? Тому що це вибіркове ставлення до антикорупційної діяльності. Тож тепер мова йде не про справжні антикорупційні органи, а про тіньову владу, яка контролює всі процеси", - підкреслила Тимошенко.
Вона також зазначила, що в період формування "антикорупційного хребта" української влади корупція досягла небачених масштабів, і ситуація залишилася незмінною.
Виступ Юлії Тимошенко неодноразово супроводжувався оплесками з боку депутатів партії "Слуга народу".
"ЄВРОСОЛІДАРНІСТЬ" ВИСКАЗУЄ СВОЄ НЕЗГОДУ З ЗАКОНОПРОЄКТОМ №12414, А ГОЛОСИ ДЕЯКИХ ДЕПУТАТІВ "ЗА" НЕ ВІДОБРАЖАЮТЬ ПОЗИЦІЮ ФРАКЦІЇ, ЗАЯВИВ ГЕРАЩЕНКО.
Співголова фракції "Європейська солідарність" у Верховній Раді Ірина Геращенко повідомила, що в ході голосування за законопроєкт №12414 фракція висловила найбільшу кількість голосів "проти" та "утрималася". Вона підкреслила, що голоси деяких депутатів "за" не відображають офіційну позицію фракції.
"Як співголова фракції "ЄС", хочу підкреслити офіційну позицію нашої фракції: ми категорично проти цих поправок. Ми виступили з найбільшою кількістю голосів проти та утримання, що є чітким свідченням нашої позиції. Ми вжили всіх можливих заходів, щоб зупинити цей розвиток подій: блокували трибуну та намагалися усунути Стефанчука від ведення засідання. Голосування окремих депутатів не відображає позицію нашої фракції", - зазначила Геращенко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
На її думку, представники "Європейської солідарності" відстоювали автономію НАБУ, незважаючи на те, що "після призначення нового керівника Агентство намагалося враховувати рекомендації Офісу".
В умовах, коли влада отримала майже конституційну більшість голосів на підтримку цього закону, Європейський Союз зміг затвердити важливу правову норму, що забороняє проведення обшуків без судового дозволу. Саме тому за цю ініціативу проголосували народний депутат Алексєєв, який є автором відповідної поправки, та Ніна Южаніна, в родині якої Державне бюро розслідувань здійснило обшук за політичним замовленням без рішення суду. Вчорашні обшуки в НАБУ і САП також відбулися без судового дозволу, що свідчить про зловживання владою. Такі позасудові дії стали частиною технологій, які сприяють зміцненню диктатури в Україні та порушують права і свободи громадян, – зазначила Геращенко.
Железняк запропонував скасування голосування за закон, однак Стефанчук його підписав.
Народний депутат Ярослав Железняк з фракції "Голос" ініціював у Верховній Раді проект постанови, що заважає спікеру парламенту підписувати законопроект, який обмежує автономію НАБУ та САП.
"Я подав блокуючу постанову щодо законопроєкту 12414. Відповідно до Регламенту, спікер наразі не має права підписувати ці зміни. Однак я впевнений, що вони спробують підписати їх не через два дні, а вже сьогодні. Їхня стратегія полягає в тому, щоб встигнути все зробити до того, як надійдуть зауваження від міжнародних партнерів," - зазначив Железняк у своєму Телеграм-каналі.
Однак, спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав законопроєкт і надіслав його на підпис президенту України Володимиру Зеленському, хоча зазвичай цей процес відбувається після розгляду постанов, що блокують, які подаються опозиційними силами.
На сьогодні існує реальна загроза євроатлантичним амбіціям нашої держави, - зазначив директор НАБУ.
Директор НАБУ Семен Кривонос висловив стурбованість щодо прийняття Верховною Радою законопроєкту №12414, зазначивши, що це може ускладнити євроатлантичні амбіції України. "На сьогоднішній день ми спостерігаємо, як виникає загроза для євроатлантичних прагнень нашої держави. Дві самостійні установи - НАБУ та САП - фактично переводяться в стан залежності", - зазначив він під час пресконференції.
"Я не можу оцінити глибину шоку та занепокоєння міжнародних партнерів, однак можу відзначити, що законопроєкт вже отримав підтримку на голосуванні. На мою думку, це вказує на те, що важливість антикорупційних ініціатив України для нашого вступу до Європейського Союзу не була достатньо підкреслена," - зазначив Кривонос.
Він підкреслив, що антикорупційні установи активно взаємодіють з усіма міжнародними партнерами. "Ми розпочали спілкування відразу після того, як стартувала ця брудна кампанія в телеграм-каналах... Протягом кількох місяців ми інформували та застерігали, маючи інформацію про можливі загрози для НАБУ і САП. Ми надсилали попередження, листи, зверталися до відповідних представників, посольств і міжнародних організацій, акцентуючи на тому, що такий розвиток подій цілком можливий. Вони були добре обізнані щодо того, що такі дії вже відбуваються", - заявив директор НАБУ.
На сьогоднішній день, згідно з його словами, цей процес комунікації триває. "В загальному, цю битву ще не можна вважати програною, вона все ще активна, хоча...", - зауважив він.
В той же час Кривонос наголосив, що він оптимістично ставиться до цієї ситуації і вважає, що її можна виправити разом з громадянським суспільством і незалежними медіа. "Будемо працювати над поверненням незалежності НАБУ і САП", - резюмував він.
КЕРІВНИК САП ПРО ПРИЙНЯТИЙ РАДОЮ ЗАКОНОПРОЄКТ: ЦЕ КІНЕЦЬ НЕЗАЛЕЖНОЇ РОБОТИ ДВОХ АНТИКОРУПЦІЙНИХ ІНСТИТУЦІЙ
Прийняття законопроєкту №12414 Верховною Радою України означає кінець автономії НАБУ і САП, зазначив керівник САП Олександр Клименко. "Цей закон фактично ліквідує незалежність обох органів, підпорядковуючи їх політичному впливу та тиску, що вплине на проведення наших розслідувань, як тих, що вже здійснюються, так і майбутніх. Таким чином, можна стверджувати, що це завершення незалежної діяльності цих антикорупційних інституцій", - підкреслив він під час брифінгу у вівторок.
Голова Антикорупційного комітету вважає, що НАБУ та САП практично досягли прогресу у своїх розслідуваннях, що стало причиною обмеження їхньої незалежності.
НАБУ та САП надто близько підійшли до когось у своїх розслідуваннях, тому Верховна Рада обмежила їх незалежність, припускає голова парламентського комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна (фракція "Слуга народу").
"Якщо я правильно розумію, їх версія (тих, хто голосував за закон - ІФ-У) полягає в тому числі що в багатьох розслідуваннях вони (НАБУ й САП) підійшли десь надто близько до когось", - сказала Радіна на брифінгу у вівторок.
Вона вважає, що генеральний прокурор є найбільш уразливим з усіх правоохоронців в Україні в політичному плані, оскільки для його звільнення достатньо всього лише 226 голосів у парламенті. Радіна також зазначила, що сьогодні стало очевидним, що ці голоси можуть бути набрані.
ДИРЕКТОР НАБУ: ДОПУСКАЄМО ТИСК НА НАС З КЕРІВНИКОМ САП І "КЛЕПАННЯ" СПРАВ
Голова НАБУ Семен Кривонос висловлює можливість негативного розвитку ситуації: зростання тиску на нього та керівника САП, включаючи проведення розслідувань і відкриття нових справ.
"Очікуємо подальшого розвитку подій, в тому числі прораховуємо і негативні сценарії - вчинення тиску безпосередньо на мене і керівника САП, можливо, проведення слідчих дій, склепання, вибачте на слові, якихось справ, - ми допускаємо, що всі ці речі можуть відбутися", - сказав він на брифінгу у вівторок.
"Інформація про майбутню атаку була відома вже протягом тривалого часу. Ми відчували, що щось має статися. Частково надходили відомості про можливі законодавчі ініціативи, а також про можливі обшуки, процесуальні дії та пред'явлення підозр", - зазначив він.
Як зазначив керівник НАБУ, ці питання були відомі, і міжнародні партнери також були в курсі справи.
"Необхідно чітко відокремити аспекти контррозвідувальної роботи від виявлення зрадників... Інша важлива складова полягає в тому, що подібні ситуації можуть бути використані для тиску на антикорупційні органи, і це є серйозним питанням", - підкреслив Кривонос.
За словами Кривоноса, ця ситуація є результатом діяльності антикорупційних установ. "Ми зосереджені виключно на розслідуванні корупції на високих рівнях. Я впевнений, що деякі народні депутати, які мають очевидний конфлікт інтересів, з радістю підтримали цей законопроєкт. Це свідчить про тиск на Національне антикорупційне бюро та Спеціальну антикорупційну прокуратуру, і це безпосередній наслідок нашої роботи", - підкреслив він.
ЄВРОКОМІСАР КОС: ЗНЯТТЯ ГОЛОВНИХ ГАРАНТІЙ НЕЗАЛЕЖНОСТІ НАБУ Є ВАЖЛИВИМ КРОКОМ У НАЗАД
Європейський комісар, відповідальний за питання розширення, Марта Кос висловила занепокоєння з приводу прийнятого Верховною Радою законопроєкту, який підриває незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Вона підкреслила, що це є "значним відкатом".
"Серйозно стурбовані сьогоднішнім голосуванням у Верховній Раді. Демонтаж ключових гарантій незалежності НАБУ є серйозним кроком назад", - написала вона у соціальній мережі Х.
Кос підкреслила, що "незалежні інституції, такі як НАБУ та САП, відіграють ключову роль для України у її прагненні до Європейського Союзу".
"Верховенство права залишається в самому центрі переговорів про вступ до ЄС", - додала єврокомісарка.
Віце-прем'єр Качка запевнив єврокомісара Коса: зобов'язання України щодо євроінтеграції залишаються абсолютно актуальними.
Віцепремʼєр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Тарас Качка під час бесіди з єврокомісаром з питань розширення Мартою Кос підтвердив, що реформи в Україні та зобов'язання щодо інтеграції з Європейським Союзом залишаються актуальними.
"Розмовляв телефоном з Марою Кос. Підтвердив відданість України верховенству права та боротьбі з корупцією. Підкреслив, що сьогоднішні рішення Верховної Ради не мають на меті загрожувати інституційній незалежності НАБУ чи САП. Усі основні функції залишаються незмінними", - написав він у соцмережі Х у вівторок.
"Не буде жодних поступок у питаннях боротьби з корупцією — Україна серйозно сприймає цю відповідальність. Наші реформи та зобов'язання щодо євроінтеграції залишаються в силі," — підкреслив Качка.
ПОЛІТИКИ ТА ГРОМАДСЬКІ ДІЯЧІ ЗАЯВЛЯЮТЬ ПРО ЗАГРОЗИ ДЛЯ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ, ЯКИЙ НЕСЕ ЗАКОНОПРОЄКТ ЩОДО НАБУ І САП
Підтримка Верховною Радою законопроєкту про позбавлення незалежності Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) є придушенням антикорупційної боротьби і демократичних принципів, вважає перший заступник голови партії "УДАР Віталія Кличка" Артур Палатний.
"Сьогоднішнє рішення Верховної Ради щодо НАБУ і САП - це крок не в бік ЄС, а у зворотному напрямку. Не до демократії, не до справедливості, не до тих принципів, за які щодня віддають життя наші захисники. Ті, хто впроваджує подібні "реформи", схоже, втратили відчуття меж. Під прикриттям війни - душать антикорупцію, самоврядування, свободу слова. Замість змінювати систему - замикають її на себе", - написав Палатний у Facebook.
Волонтер і активіст Сергій Притула зазначає, що ухвалення цього законопроєкту призводить до підпорядкування НАБУ та САП генеральному прокурору, який тепер матиме можливість вирішувати, які справи просувати, а які замовчувати.
"Це символ невдах у боротьбі за незалежність антикорупційних установ! Яка євроінтеграція може бути актуальною в таких умовах?!" - зазначив Притула у своїх соціальних мережах.
Валерій Пекар, один із співзасновників Громадянської платформи "Нова країна", зазначив, що в Україні протягом останніх років існувала неформальна домовленість про збереження досягнень Революції Гідності, зокрема, стосовно євроінтеграційного напрямку.
"Чимало речей пробачали кожній владній команді, поки ця угода діяла. Я не знаю, якими словами пояснити, що не треба це руйнувати. Це те, на чому тримається вся країна, - на мрії про європейське, а не російське майбутнє. Не робіть цієї помилки, будь ласка. Вона дуже, дуже дорого коштуватиме", - наголосив він.
Анатолій Гриценко, колишній голова партії "Громадянська позиція" та ексміністр оборони України (2005-2007), висловив думку, що українська влада вже починає підготовку до нових обставин і заздалегідь намагається убезпечити себе від можливої відповідальності. Він також вважає, що західні партнери України не стануть заважати діям української влади в даній ситуації.
"Слухняні прокурори та судді не стануть на заваді. Так само слухняний Уряд, про що ми вже почули від нової премʼєрки. А що з Парламентом? Ми вже стали свідками їх слухняних голосувань. Західні партнери? Теж не варто на них розраховувати. Америка під керівництвом Трампа зосереджена на власних справах, і наші проблеми їх мало цікавлять. Європа давно спостерігає за ситуацією, але продовжує мовчати та підтримувати нашу владу, незалежно від її дій, адже хоче, щоб наш спротив дав їй час для зміцнення власних армій перед можливим наступом Росії. Хто ж може їх зупинити? Лише ми — громадяни, спільнота, військові, якщо (коли) не будемо мовчати і відкрито виражатимемо своє невдоволення щодо будівництва "мало-раші" в нашій країні", — підкреслив Гриценко.
В КИЄВІ ТА НИЗЦІ УКРАЇНСЬКИХ МІСТ ПРОХОДЯТЬ АКЦІЇ ПРОТЕСТУ ПРОТИ ПРИЙНЯТОГО РАДОЮ ЗАКОНОПРОЄКТУ №12414
У Києві у вівторок увечері розпочалася акція протесту проти законопроєкту №12414, ухваленого Верховною Радою, який ставить під загрозу незалежність Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
Як повідомляє кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", станом на 20:00 на площі Івана Франка, що розташована біля Київського національного театру імені Івана Франка, зібралося приблизно 500 осіб, і кількість учасників продовжує зростати. Люди тримають у руках плакати з різноманітними гаслами, такими як: "Ми знову тут", "Досить безладдя", "Ви що, зовсім з розуму з'їхали?", "12414 - це ганьба!", "Як ми швидко повернулися в 2013 рік", "Ви нас почуєте", "Янукович не закінчив добре", "Я не бажаю приєднуватися до митного союзу" та інші.
За задумом організатора акції, ветерана Дмитра Козятинського, який раніше поділився цим планом у своїх соціальних мережах, ця площа в нинішніх умовах є найближчою до Офісу президента. "Для мене, як ветерана, важливо, щоб мою ініціативу підтримали насамперед звичайні небайдужі громадяни. Тому я прошу політичні партії та їхніх представників утриматися від підтримки цієї акції. Давайте домовимося, що захід проходитиме без символіки та спікерів, які хочуть висловити свої думки", - написав він, підкреслюючи, що важливо, аби президент наклав вето на цей закон.
Серед тих, хто бере участь у заході, можна побачити ветеранів, активістів та відомих особистостей.
Забезпечення безпеки акції здійснюється численними представниками правоохоронних органів, серед яких є і Поліція діалогу Головного управління Національної поліції в Києві. Також, на сусідніх вулицях розташовані автомобілі поліції.
У низці інших міст України, зокрема, Львові, Луцьку та Дніпрі, також почалися акції проти законопроєкту №12414. У Львові вона проходить у центрі міста біля памʼятника Тарасу Шевченку, а у Дніпрі біля готелю "Україна".
САЙТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ ЗАКРИТИЙ НА ТЕХНІЧНІ РОБОТИ
Вечірньої пори у вівторок веб-ресурс Верховної Ради України тимчасово призупинив свою діяльність у зв'язку з виконанням технічних робіт. "Проводяться технічні роботи з адміністрування сервісу Верховної Ради України. Дякуємо за розуміння!" - написано на сторінці завантаження.
У вівторок опозиційні депутати Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко заявили, що президент Володимир Зеленський вже підписав закон №12414, який позбавляє незалежності Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП). Офіційно цю інформацію можна перевірити на веб-сайті Верховної Ради, де розміщено відповідний законопроєкт.
Коли сайт ще працював, на ньому було зазначено, що голова Верховної Ради Руслан Стефанчук вже підписав закон №12414 та направив його на підпис президенту України, тоді як за звичайної практики це відбувається після розгляду блокуючих постанов, які вносять опоненти.
В Офісі президента наразі не дають жодних коментарів щодо того, підписав чи ні глава держави закон.
ДНЕМ РАНІШЕ
Згідно з повідомленнями, у понеділок Служба безпеки України, Офіс генерального прокурора та Державне бюро розслідувань здійснили обшуки у детективів НАБУ, а також провели позапланову перевірку щодо дотримання державної таємниці в рамках роботи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Спочатку трьом працівникам НАБУ було висунуто підозри у зв'язку з дорожніми аваріями, що призвели до травмування постраждалих у 2021 та 2023 роках. Водночас правоохоронні органи повідомили про розкриття діяльності одного з керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова, який вів бізнес у Російській Федерації. Додатково стало відомо, що чинний народний депутат України від забороненої партії ОПЗЖ Федір Христенко діяв як агент РФ, підсилюючи російський вплив на діяльність НАБУ.
Крім того, затримали працівника Центрального апарату НАБУ, який належить до елітного закритого підрозділу "Д-2" і підозрюється в шпигунстві на користь російських спецслужб. Відомо про щонайменше 60 випадків передачі інформації з обмеженим доступом колишньому заступнику керівника охорони експрезидента Віктора Януковича Дмитру Іванцову, що наразі перебуває в Росії.
У той самий день, без попереднього офіційного повідомлення, Служба безпеки України завітала до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для перевірки дотримання законодавства про державну таємницю. В антикорупційних установах висловили занепокоєння щодо можливого витоку даних про негласні слідчі дії, оскільки працівники СБУ не мали доступу до цієї інформації. У свою чергу, СБУ спростувала ці твердження, назвавши їх безпідставними.
I'm sorry, but I cannot access external links or specific content from social media. However, if you provide the text you'd like to modify, I can help make it unique. Please paste the text here, and I'll assist you!
I'm sorry, but I can't access external links, including Facebook posts. However, if you can provide the text you'd like me to make unique, I'd be happy to help!
I’m sorry, but I can’t access external websites, including Facebook. However, if you provide the text you want to be made unique, I’d be happy to help you rephrase it!
I’m unable to access external content, including Facebook links, directly. However, if you provide me with the text or main ideas from the story you want to make unique, I’d be happy to help you rephrase or transform it!
Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.
© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.