В Україні оприлюднили новий перелік пляжів, де купання заборонено.
У кількох регіонах України експерти зафіксували забруднення води на офіційних пляжах, що робить купання в цих місцях небезпечним. Центр громадського здоров'я опублікував оновлений перелік водойм, які не відповідають санітарним вимогам.
Цю інформацію наводить Центр громадського здоров'я.
Лабораторії територіальних центрів контролю та профілактики захворювань систематично проводять аналіз якості води у рекреаційних зонах України. На 4 липня вода відповідає встановленим стандартам на багатьох пляжах, проте є також території, де купання може бути небезпечним.
У Києві якість води на пляжах "Передмістна слобідка" та "Центральний" на річці Дніпро відповідає встановленим стандартам. Чистота води також забезпечена на пляжах "Венеція", "Веселка", "Дитячий", "Золотий", "Молодіжний" та "Тельбін" у Дніпровському районі. У Оболонському районі вода вважається безпечною поблизу пляжу "Пуща-Водиця". Однак офіційний старт пляжного сезону в Києві ще не оголошено.
У Волинській області якість води відповідає стандартам на пляжах Луцька, Нововолинська, Любешева, а також у Шацькій ОТГ (озеро Світязь, урочище Гряда) і в Ковелі на річці Турія.
У Дніпропетровській області чиста вода зафіксована на пляжах "Парк культури та відпочинку Придніпровський" та Монастирському острові в Дніпрі, у Зеленодольську, Верхньодніпровську, Самарі та Кам'янському, хоча офіційно пляжі тут ще не відкриті.
Купатися безпечно можна на пляжах Івано-Франківська, Поляниці (Яремчанська міська рада), Білої Церкви, Чайки, Переяслава, Гайворона, Світловодська, Новоархангельська, Львова, Моршина, Перемишлян, Золочева, Миколаєва, Одеси, Кобеляків, Рівного, Тернополя, Кам'янця-Подільського, Черкас, Чернівців, Чернігова та в багатьох інших містах.
У Києві зафіксовано перевищення мікробіологічних норм на пляжах "Троєщина", "Чорторий", "Острів Оболонь", "Райдуга", "Галерний" і "Вербний". У Вінниці на пляжах "Хімік", "Гонти" і "Центральний" виявлено сильне забруднення.
У Дніпропетровській області якість води не відповідає стандартам на пляжах "Сагайдак", у Павлограді, Жовтих Водах та Кривому Розі. У Житомирській області спостерігається забруднення води в Житомирі, Звягелі та Коростені.
У Львівській області, в селі Вербіж, виявлено забруднення води хімічними речовинами. У містах Миколаїв і Південноукраїнськ рівень води не відповідає встановленим нормам за мікробіологічними та хімічними показниками. Також пляжі з неналежною якістю води спостерігаються на Рівненщині, Хмельниччині та в Чернівцях.
У 2025 році, внаслідок військових дій, пляжі Донецької, Запорізької, Харківської та Херсонської областей залишаться закритими.
За період з 27 червня по 3 липня проаналізовано 110 проб води з пляжів. 15,5% з них не відповідали нормам за мікробіологічними показниками, а 25,6% -- за хімічними.
Плавати рекомендовано тільки в спеціально підготовлених і офіційно затверджених зонах. Якість води може коливатися в залежності від погодних умов або природних факторів, тому варто регулярно слідкувати за актуальною інформацією від місцевих адміністрацій та медіа. Для власної безпеки звертайте увагу на інформаційні таблички та попередження.
Нагадаємо, що раніше ми обговорювали питання, чи безпечно купатися у природних водоймах, які інфекції можуть підстерігати, а також способи захисту від них.