В Україні спостерігається значний ріст числа "чорнобильців": у Міністерстві соціальної політики розкрили інформацію про злочинну схему.

З моменту початку повномасштабної війни в Чорнобильській зоні проживають 125 000 українців, що обходиться державі у 15 мільярдів гривень щорічно.

Після початку повномасштабної війни в Україні з'явилась злочинна схема для отримання від держави незаконних соціальних виплат. Йдеться про біженців, які нібито оселяються у Чорнобильській зоні відчуження та через суд домагаються призначення щомісячної допомоги від держави.

Цю інформацію озвучила заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак в бесіді з журналістами Forbes.

За словами посадовиці, після аварії на Чорнобильській АЕС в Україні встановили доплати до пенсії тим громадянам, які проживали у Чорнобильській зоні на момент аварії й сім років після неї, але цю норму скасували у 2008 році.

Перед початком повномасштабної агресії в Україні налічувалося близько 10 тисяч громадян, які отримували відповідні доплати. У цілому, державні витрати на ці виплати становили 51,4 мільйона гривень щомісяця.

Проте у 2022 році несподівано почали з'являтися особи, які до початку війни не мали статусу постраждалих від Чорнобиля, але з початком конфлікту, нібито, переїхали в райони з радіаційним забрудненням. У той же час суди почали масово надавати цим "переселенцям" відповідні компенсації. За понад два роки війни завдяки судовим постановам кількість "жителів" зони Чорнобиля зросла до 135 400 осіб.

"Державні додаткові виплати вже досягли приблизно 1,5 млрд грн щомісяця, що складає близько 15 млрд грн за рік. І ця цифра зростає експоненційно," - зазначила Марчак.

Після виявлення цієї ситуації до бюджету на 2025 рік було внесено поправку, яка звужує коло осіб, що мають право на отримання фінансових виплат за проживання в районах з радіаційним забрудненням. З початку 2025 року державна допомога для мешканців чорнобильської зони буде надаватися виключно тим, хто жив там у період з 1986 по 1993 рік.

Дарина Марчак підкреслила, що "нові чорнобильці" стали серйозною проблемою, що привернула увагу правоохоронних органів. Під час розслідування було виявлено, що деякі особи навмисно реєструють своє місце проживання в населених пунктах, що знаходяться в зоні радіаційного забруднення, в будівлях, які не придатні для проживання. Часто в таких оселях в одній квартирі можуть бути зареєстровані кілька десятків людей, які насправді живуть в інших регіонах.

Нагадуємо, що Служба безпеки України виявила нові способи ухилення від мобілізації. Було ліквідовано три кримінальні угруповання у Києві, Львові та Одесі. Злочинці можуть отримати до дев'яти років позбавлення волі з можливістю конфіскації їхнього майна.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.