В Україні було здійснено відкликання дитячого харчування через виявлення небезпечних речовин: які конкретно партії продуктів не рекомендується вживати.
На Львівщині масово відкликають з полиць магазинів неякісне дитяче пюре відомого бренду Gerber через виявлену небезпечну для організму речовину. Тому, аби вберегти дітей, покупцям такого продукту слід перевірити, до якої партії воно належить, і у випадку співпадіння здати для утилізації.
Про це повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби у Львівській області. Йдеться про охратоксин А - це мікотоксин (тобто отруйна речовина, що виробляється грибами), що може пошкоджувати нирки, печінку, викликати гостре та хронічне отруєння і підвищувати ризик розвитку раку. Міститься ця речовина зазвичай в зернових продуктах, бобових, кавових зернах, горіхах, какао та спеціях.
Токсичну речовину виявили в результаті позапланової перевірки, проведеної фахівцями Львівського міського управління Держпродспоживслужби. Вона була знайдена в стерилізованому овочево-м'ясному пюре Gerber "Обід по-італійськи", яке призначалося для дітей від 10 місяців. Цей небезпечний продукт був виготовлений у Фінляндії, а в Україні його постачали для компанії "Нестле Україна".
Щоб уникнути отруєння українських дітей, було ухвалено рішення відкликати з продажу заражені продукти, вилучити їх з обігу та знищити. Мова йде про дві партії дитячого пюре:
Зазначається, що повідомлення про небезпечний продукт надійшло через Європейську систему швидкого оповіщення про харчові продукти і корми (Rapid Alert System for Food and Feed, RASFF), до якої Україна приєдналася як кандидат на вступ до Євросоюзу.
Які товари зазвичай не підлягають поверненню та обміну?
З листопада-2024 Кабінет міністрів України змінив перелік товарів, які не підлягають обміну та поверненню. Згідно з постановою уряду № 1243, до списку входять:
Раніше OBOZ.UA повідомляв, що в Україні відкликали із продажу частину партії пива "Львівське Різдвяне". Виявилося, що напій було помилково розлито у пляшки невідповідної якості. Усіх споживачів просять не відкривати пляшки з проблемної партії та не вживати це пиво.