В Україні за останні шість місяців спостерігається зниження заробітних плат IT-менеджерів. Хто є представниками цієї професії та які їхні доходи? ДИАГРАММА.

Медіанна зарплата в ІТ-менеджменті України за пів року знизилася з $3150 до $3000, передусім через зниження зарплат найдосвідченіших менеджерів та зарплат Product Managers.

Цю інформацію наводить дослідження, проведене DOU.

Як повідомляється, Engineering Managers залишаються найоплачуванішою категорією фахівців з менеджменту (медіана $6600) з позитивною динамікою зарплат.

Далі за рівнем зарплат Product Managers високого рівня: у Head of Product - $4916, у Lead Product Manager - $4800.

Заробітки для висококваліфікованих Project Managers є нижчими: медіанна зарплата для Program Manager становить $4550, тоді як Delivery Manager отримує близько $4000.

Зрівнялися медіанні зарплати Junior Project Managers та Junior Product Managers ($1200). Проте серед більш досвідчених фахівців зберігається різниця в зарплатах на користь Product Managers.

Середня заробітна плата менеджерів найвища в аутстафінгових компаніях, де вона складає $4000. Це пояснюється тим, що такі компанії зазвичай залучають більш досвідчених професіоналів.

Менеджери в аустафінгових компаніях у середньому мають 10 років досвіду в ІТ, проти 8 років в продуктових та сервісних компаніях. Проте потрапити сюди досить важко: лише 4% фахівців з менеджменту працюють в аустафінгових компаніях.

53% менеджерів займають посади в продуктових компаніях, у той час як 32% працюють у сферах послуг. Наразі не спостерігається значних відмінностей у досвіді роботи та середніх зарплатах фахівців з менеджменту в цих двох типах компаній.

Проте зарплати Delivery Managers дещо вищі в сервісних компаніях, а Engineering Managers - у продуктових.

Як і шість місяців тому, середні зарплати менеджерів у Львові трохи перевищують ті, що пропонуються в Києві та інших українських містах. Це, в першу чергу, пов'язано з більш високими ставками для Project Managers з досвідом від трьох років, які отримують $3000 у Львові, в порівнянні з $2500 у столиці.

Середні зарплати Product Managers за межами України перевищують вітчизняні показники приблизно на 25%. У той же час, заробітки Product Owners та Delivery Managers вищі на 13%, а Engineering Managers отримують на 19% більше.

Для керівників проектів різниця не є настільки очевидною. Значні відмінності спостерігаються лише в оплаті праці фахівців із досвідом 6-9 років ($2700 в Україні порівняно з $3600 за кордоном), тоді як зарплати інших спеціалістів практично ідентичні.

Лише 3% управлінців розпочали свою кар'єру в сфері ІТ за останній рік.

Найдосвідченіші - Engineering Managers. У середньому, вони мають 14 років досвіду в ІТ. Head of Product та Program Managers у середньому працюють в ІТ по 12 років, Scrum Master - 11 років, Delivery manager - 10.

Середній вік спеціалістів у сфері менеджменту залишився стабільним за останні шість місяців і складає 32 роки.

Частка жінок залишилася на рівні 41%. Найвища концентрація жінок спостерігається серед Project Managers (51%) та Scrum Masters (47%). Найменше представлено жінок у ролі Engineering Managers (7%), а також у посадах Program Managers (28%) і Delivery Managers (33%).

Як повідомлялося, в Україні 14 провідних IT-компаній створили першу в країні саморегульовану організацію у сфері штучного інтелекту, підписавши відповідний меморандум. Так, компанії розроблятимуть інноваційні продукти з дотриманням принципів безпечного використання ШІ.

Згідно з останніми даними, у травні цього року обсяги експорту IT-послуг з України склали $545 млн. Це на $24 млн (4,2%) менше, ніж у квітні, але все ж таки близько до рівнів, зафіксованих на початку року.

Сукупний дохід першої десятки ІТ-компаній в Україні за підсумками 2024 року зріс лише на 1% - до 56,48 млрд грн.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.