Вам неодмінно сподобається бути такими в похилому віці. Дві бабусі з Instagram, які завоювали серця українських користувачів.

Ваша Антоніна якось писала огляд матеріалів у наших медіа, які забороняють нам із вами, любі жінки, носити щось. Після 60, 50, 40 та навіть 30 років. Не можна вам того -- і хоч трісни. Ось помиральна яма -- лягайте.

Звичайно, це викликає посмішки, і ми всі отримали від цього задоволення. Але якщо уважно поглянути навколо, виявляється, що жінок віком 60-70-80 років, які б дійсно одягалися не за традиційними радянськими канонами, не так вже й багато. Багато з них навіть ніколи не розглядали це як необхідність. Це стосується також їхніх зачісок, манікюру, косметики та прикрас.

Справа зовсім не в нестачі фінансів, як звично починають вважати багато людей, коли піднімається це питання. Обидві мої бабусі мали достатньо коштів, щоб дозволити собі щось цікавіше, ніж проста хустинка та квітчаста сукня. Одна з них навіть проявляла щире захоплення модою та якісними речами. Але все це залишилося в далекому минулому, і з часом інтерес до життя почав зникати. Наразі все зводиться до перегляду телевізора та незначних посиденьок з подругами на лавці.

Для мене це завжди викликало глибокий жаль, адже справа тут не лише в моді, одязі чи прикрасах. Суть у тому, що чимало людей ставлять крапку на собі, коли життя може бути навіть більш насиченим і цікавим, ніж раніше. Вони виховали дітей, і тепер можуть насолоджуватися часом з онуками, просто радіючи життю. Звісно, є й ті, хто ледве зводить кінці з кінцями через мізерні пенсії, і їм навряд чи вдається думати про свій вигляд. Але варто пам’ятати, що літня людина не завжди є бідною. Багато з них продовжують працювати або отримують підтримку від своїх дітей.

Здається, це явище можна віднести до розряду "так прийнято". Приміром, зверніть увагу на те, як часто ми, журналісти, у своїх статтях вживаємо терміни "пенсіонери", "бабусі", "люди похилого віку" для опису героїв і героїнь. Одного разу в новинному репортажі 60-річну жінку назвали "старенькою"!

Ті, кого ця ситуація трохи дратувала, часто наводили приклади закордонних "бабусь", після зустрічі з якими починаєш не лише не боятися старості, а навіть з нетерпінням її очікувати.

Ось дивіться, яка чудова пані з Польщі, яка показує, як не бути як ciotka klotka.

І її речі зовсім не розкішні та не від відомих брендів – в основному це звичайний масовий ринок.

І ось, любі друзі, нарешті ми дійшли до такого щастя, аби в інстаграмі почали з'являтися акаунти наших жінок, які захоплюють із першого рилзу. І я хочу показали (якщо хтось іще з ними не знайомий) двох таких пань, які водночас схожі та дуже різні. Акаунти обох ведуть їхні онучки і показують свої стосунки з бабцями. Це один із тих випадків, коли поважних жінок справді коректно так називати.

Перша з них — це пані Арета. Я вперше помітила її на відео, де вона з онукою Веронікою. І не могла зрозуміти, чи сміятися, чи просто дивуватися.

Пані Ареті вже 81 рік, і вона давно оселилася в Лос-Анджелесі, залишивши Львів позаду. Зараз вона живе зі своїм чоловіком з Ірану. Канал, який веде Вероніка, зосереджений на двох ключових аспектах: демонстрації розкішної бабусі та її вражаючих промовах.

Розкіш -- ось. Господи, коли вже там мої 80? Швидше б.

У інших відеороликах пані Арета абсолютно не вагається з’являтися в домашньому вбранні — у бігуді та легінсах. Проте в цьому випадку ми захоплюємося її життєвими поглядами. Особливо вражає, коли вона ділиться порадами з Веронікою щодо стосунків з чоловіками.

Ще одна особливість пані Арети — це її дотепний язик і, треба зауважити, певна токсичність. Її онука майстерно перетворює це в комедійний жанр. Суть в тому, що бабуся постійно піддає критиці свою Вероніку, і ці моменти часто виглядають доволі смішно.

Іноді ситуація переходить межу, і тоді вдається до вражаючих образів, які вже не виглядають так мило чи комічно. Проте Вероніка все ще сміється з цього і має здорове почуття самоіронії. Вона, очевидно, усвідомлює, що успадкувала красу Арети, незважаючи на всі свої "стирчачі кістки" та "великі руки".

Однак не можна не відзначити і її заслуги. Ви зможете побачити, наскільки пані Арета відрізняється від звичного уявлення про "бабусю на лавці", яка беззастережно захищає консервативні моральні цінності.

Ось пані Арета разом із чоловіком Дейвідом у різні роки. Просто уявіть собі цю чудову пару знаменитостей!

Пані Арета, безумовно, є українкою. Проте вже тривалий час мешкає в Сполучених Штатах, і її родина має чималі статки. Наразі вона слугує джерелом натхнення для українських жінок.

А ось і інша пані, не менш захоплива -- Марія Опанасівна. Якщо пані Арета -- яскрава представниця неординарних жінок-вамп, то пані Марія -- спокійна, тепла і вкрай позитивна. Її онучку звати Юля, і вона називає свою бабусю лаконічно -- Ба. Разом вони створили бренд "Ґудзик" і шиють сумки та всілякі чохли.

Марія Опанасівна насправді більше нагадує "традиційну українську бабусю", і саме в цьому її цінність. Вона не є яскравою або епатажною особистістю, а скоріше прикладом для нас усіх: такою жити можете і ви. Адже ви вже такими є, просто залиште всі зайві думки осторонь.

Марія Опанасівна презентує свої колекції луків та ділиться порадами, як виглядати стильно і сучасно, при цьому зберігати комфорт і відповідність віковим особливостям. Вона радить, як уникнути переохолодження вух і дискомфорту в ногах та спині під час тривалих прогулянок.

У багатьох відео Марія Опанасівна демонструє небачену рису, яка взагалі суперечить тому, що ми звикли думати про людей поважного віку. Наша героїня визнає, що раніше з багатьма моментами все було значно гірше, а зараз -- людяніше, комфортніше і краще. Хоча палицю все ж не перегинає.

Щодо пенсії, то, як зазначає пані Марія, її розмір складає 4 тисячі. Це не надто велика сума. Проте вона не обмежується лише пенсійними виплатами — Ба також працює на трьох інших роботах, які організувала разом зі своєю онучкою.

Ось і з'явилася онучка Юля. Якщо стосунки Вероніки та пані Арети нагадують комедію на кшталт "Сімпсонів", то у випадку з Юлею та пані Марією це зворушлива і тепла історія, схожа на ту, що ми спостерігали в родині головного героя стрічки "Віллі Вонка і шоколадна фабрика".

Крім того, якщо ви звернули увагу, кожна з наших героїнь має свій унікальний словниковий запас. Пані Арету виразно вирізняють англійські терміни, потужні фрази та цікаві неологізми. А от Марія Опанасівна використовує слова на кшталт "пінджак", "кохта" та "підкрадулі" (так вона називає босоніжки на невисоких підборах).

Кожна з цих історій викликає у читачів неймовірний захват, що яскраво відображається в їхніх коментарях. Антоніна також належить до цих людей. Дуже хочеться, щоб таких ентузіастів у соціальних мережах та на вулицях ставало все більше. Адже пані Марія, до речі, лише два роки тому почала експериментувати з косметикою та насолоджуватися різними процедурами.

А наостанок хочу показати (чи нагадати) вам про ще одну поважну пані, в яку я закохана з самого дитинства. Щоправда, вона кіноперсонажка. Прабабуся головної героїні французького фільму "Бум" -- Вік. Бабусю звати Пупет, вона ганяє на машині та має свої романтичні пригоди.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.