Вифлеємський вогонь в Україні: традиції та місця зустрічі цього символу миру.

Дванадцять нічних потягів привезуть Вифлеємський вогонь на 22 залізничні станції по всій країні. У Львові вогонь вже запалили на Полях почесних поховань українських захисників.

У неділю, 15 грудня, Україна зустріла Вифлеємський вогонь миру. Цей символічний вогонь до Києва доставила скаутська організація "Пласт". Церемонія передачі відбулася в укритті через оголошену повітряну тривогу, як повідомив фотожурналіст видання "Телеграф" Ян Доброносов.

Вогонь з Вифлеєму досяг Львова! Міський голова Андрій Садовий підкреслив, що львівські пластуни започаткували цю нову традицію.

"Вогонь привезли з місця народження Ісуса Христа і сьогодні запалили на Полях почесних поховань Захисників України у Львові. Після цього він буде поширений по всій країні. Нехай це світло дарує нову надію, віру у Перемогу та зігріває всіх, кому сьогодні потрібна підтримка!", -- написав він у Telegram.

Вифлеємський вогонь миру — це щорічна акція, що об'єднує скаутські організації з різних країн напередодні святкування Різдва. Основна мета цієї ініціативи полягає в передачі символічного вогню, що походить з місця народження Ісуса Христа, тим, хто потребує тепла, підтримки та надії.

Традиція зародилася в 1986 році. У австрійському місті Лінц місцева телерадіокомпанія ORF вирішила доставити вогонь із Вифлеєму для тих, хто не мав змоги святкувати Різдво вдома, зокрема для пацієнтів лікарень, дітей у сиротинцях та інших нужденних. З часом цю ініціативу підтримали скаутські організації, і Вифлеємський вогонь перетворився на символ міжнародної дружби серед скаутів.

З 1998 року Вифлеємський вогонь миру щороку передають українським пластунам. Напередодні вони отримали його в Австрії. Далі скаути доставляють вогонь у міста, селища, храми, лікарні та інші місця по всій країні -- здебільшого залізничними шляхами. 12 нічних поїздів привезуть його на 22 вокзали країни впродовж 15-16 грудня.

Нагадуємо, що в Україні Різдво відзначають 25 грудня. У 2023 році Православна церква України та Українська греко-католицька церква адаптували новоюліанський календар.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.