Вона захищала позиції Росії та організувала фальшивий референдум на Донбасі: що стало з головною комуністкою України Вітренко?

Політикиня завжди дотримувалася проросійських поглядів.

Наталія Вітренко стала однією з найпомітніших депутаток у Верховній Раді України, відзначаючись своїми проросійськими поглядами. У співпраці з іншими політиками, які ностальгували за часами Радянського Союзу, вона заснувала Соціалістичну партію України. Проте згодом її постать поступово зникла з політичної арени.

"Телеграф" розкриє деталі про діяльність колишньої проросійської нардепки, її таємниче зникнення та теперішні справи.

Вітренко з'явилася на світ у Києві в 1951 році. Вона отримала освіту в галузі обліку в Київському інституті народного господарства, де також завершила аспірантуру. Після закінчення навчання стала членом Комуністичної партії. Паралельно з цим Вітренко активно займалася науковими дослідженнями, зокрема захистила кандидатську дисертацію та здобула вчене звання доктора економічних наук.

Вітренко працювала науковою співробітницею Держплану УРСР, а також в Академії будівництва України та Академії економічної кібернетики. Після заборони КПУ Наталія долучалась до розробки ідей Соціалістичної партії України. Йдеться про журнал і програмні документи. Вона виступала за відновлення Радянського Союзу.

У 1994 році Вітренко була обрана до Верховної Ради від Соціалістичної партії України. Проте, незабаром після цього її виключили з партії через відмінності в поглядах. Вітренко виступала за введення двох державних мов (української та російської), підтримувала ідею наявності двох громадянств і виступала проти права на приватну власність.

У 1998 році Вітренко знову пройшла у парламент, але вже від "Прогресивної соціалістичної партії", яку сама створила. Через конфлікти з колегами однойменна фракція цієї політичної сили розпалась. Згодом на чиновницю вчинили замах у Кривому Розі, унаслідок чого вона та ще кілька осіб отримали осколкові поранення.

Вітренко неодноразово здобувала титул "Жінка року" в Україні, зокрема у 1996, 1997 та 1998 роках. У 1999 році вона стала першою жінкою в історії країни, яка висунула свою кандидатуру на посаду президента. На виборах їй вдалося отримати 10,97% голосів, що забезпечило їй 4-е місце в загальному рейтингу.

У 2004 році Вітренко вдруге спробувала свої сили на президентських виборах, фінішувавши на 5-му місці за результатами голосування. Вона виступала проти Помаранчевої революції та висловлювала підтримку Віктору Януковичу. З'являлися чутки, що фінансування її виборчої кампанії здійснювали кримінальні угруповання. У 2007 році Вітренко змінила свою позицію, ставши в опозицію як до Ющенка, так і до Януковича одночасно.

У 2014 році Вітренко виступила як один із співорганізаторів фальшивого референдуму в Слов'янську, метою якого було виявлення ставлення місцевих жителів до тодішньої української влади. За даними цього заходу, більшість нібито висловилася проти, що сприяло появі в місті сепаратистів, які отримували фінансування з Росії.

Згодом Служба безпеки України висунула екснардепці підозру у сепаратизмі. Відповідно до матеріалів розслідування, громадська організація "Дар життя", яку очолювала Вітренко, передавала фінансування Фонду підтримки співвітчизників, що діє в країні-агресорі. Цей фонд очолював міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. За отримані кошти здійснювалося фінансування так званих "ЛДНР". Проте справа не отримала подальшого розвитку.

Пізніше Вітренко втекла до Росії, де висловлювала думку, що Україною управляють "нацисти", які "називають вулиці на честь Бандери та Шухевича". Вона звернулася до країн антигітлерівської коаліції з проханням ввести санкції проти Львівської області за "пропаганду нацистських символів, імен пособників нацизму та за демонтаж пам'ятників радянським визволителям". Ці дії стали реакцією Вітренко на заборону Соціалістичної партії України, яку виніс апеляційний суд Львова.

В 2021 році Вітренко висловилась проти свого сина Юрія, який керував компанією "Нафтогаз України". Екснардепка ствердила, що його "підкинула на політичну поверхню СБУ" та назвала його "західником" і русофобом".

На початку повномасштабного вторгнення Вітренко намагалась виправдати Росії за війну та звинуватити у ній США та Велику Британію. Також екснардепка обурювалась, чому українці виїжджають з міст, яким загрожує окупація росіян. Водночас вона не засуджувала страшні злочини країни-агресорки проти українського народу. Зокрема, мовчала про зґвалтованих і закатованих.

Є ймовірність, що екснардепка проживає зараз у Росії, оскільки в Україні її вже багато років не бачили. Раніше вона вела Youtube-канал, на якому поширювала антиукраїнську пропаганду та російські наративи.

Раніше "Телеграф" повідомляв про те, що сталося з колишнім нардепом Олександром Єфремовим, який нині перебуває в центрі скандалу. Він провів три роки у слідчому ізоляторі.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.