Виробництво "Орешника" в Російській Федерації ставить під загрозу модернізацію ядерної тріади, згідно з повідомленням Defense Express.
Росія прагне, щоб ракета "Орешник" викликала в українців аналогічний рівень тривоги, як і зльоти МіГ-31К з "Кинджалами"
Цю інформацію озвучив військовий аналітик Іван Киричевський з Defense Express під час ефіру на телеканалі "Еспресо".
"Згідно з російськими нормами, ракета може перейти до серійного виробництва лише після десяти успішних запусків. Перед першим запуском по Дніпру ракета "Орешник" мала всього два успішних пуски. Отже, до отримання статусу "серійної" їй ще потрібно пройти довгий шлях, на щастя," - підкреслив він.
Головне управління розвідки повідомило, що оборонна промисловість Росії здатна виготовляти до 25 одиниць "Орешників" щорічно. Проте, за словами Киричевського, це слід оцінювати в контексті їхнього досвіду у виробництві міжконтинентальних балістичних ракет.
Росіяни створюють своєрідну "матрьошку". Ракета "Ярс" є базовим елементом ядерної тріади, що складається з трьох компонентів. Якщо видалити один з них, отримаємо "Орешник". У такому випадку росіянам доведеться зробити вибір: або масово виробляти ці ракети, відмовляючись від модернізації ядерної тріади, або продовжувати оновлення тріади, що призведе до обмеженого виробництва ракет "Орешник", - підкреслив він.
Ознайомтесь також з матеріалом: "В їхньому складі відсутні "Орешники": думки ветерана стратегічних ракетних військ Миколи Стельмаха щодо стану ракетної галузі в Росії".
Ситуація нестабільна. Формально, в України немає засобів для збиття "Орешника", але не потрібно виконувати роботу росіян і лякатися ракетою, яка навіть не вийшла в серійне виробництво, на відміну від інших ракет, які дійсно створюють проблеми, каже Киричевський.
"Коли малюють інфографіки, що "Орешник" долетить до Києва за три хвилини, а до Львова за п'ять, це свідчить про проблеми з логікою і знанням балістичної траєкторії. У випадку з "Орешниками" треба рахувати не по прямій, а як рівнобедрений трикутник. ГУР повідомляло, що "Орешник" летів 15 хвилин на відстань 800 км від Капустиного Яру до Дніпра. Тому навіть за наявності у росіян таких ракет, виникає питання, як вони можуть літати, оскільки це дослідна розробка. Є дані, що, як мінімум, один випробувальний пуск "Орешника" завершився невдачею. Порівняно з "Сарматом", який пройшов лише один випробувальний пуск, а два інших вибухнули, результат непоганий, але питання, чому "Орешник" має літати, залишається", - додав він.