Експозиція "Чорний вогонь Гавареччини" | LvivOnline (Львів Онлайн)
Виставка "Чорний вогонь Гавареччини" - це спроба відстежити та розповісти історію "відкриття" одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки через твори, спогади та світлини людей, причетних до відродження гаварецького ремесла.
На виставці представлені видатні твори майстрів з Гаварця, які датуються кінцем 19 - початком 21 століття, а також мистецькі об'єкти і документи, що зберігаються в колекціях Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького у Львові, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України, Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького, Львівській національній науковій бібліотеці імені Василя Стефаника, Музеї Українського католицького університету, а також у приватних зібраннях.
На виставці особливо виділяються твори родини львівських художників – Ярослава, Ярослави та Мар'яни Мотик. Вони стали одними з перших, хто освоїв технологію і почав створювати витвори з гаварецької кераміки.
Остання велика виставка гаварецької кераміки відбулася ще у 1988 році - в Музеї етнографії та художнього промислу у Львові. Тоді це була ініціатива молоді, яка згуртувалась довкола Товариства Лева і поставила собі за мету привернути увагу до одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки в Україні. Крім виставки, у цей час Товариство Лева організувало ще й благодійний ярмарок у Бернардинському дворику, а згодом ініціювало створення цілої гончарської школи в Гавареччині, якою у 1988-1992 роках опікувався художник-керамік Ярослав Сливінський.