Виставка, присвячена 20-річчю Благодійного фонду "Фонд ім. Володимира Патика" | LvivOnline (Львів Онлайн)

Благодійна організація "Фонд Володимира Патика" була створена у Львові 6 листопада 2004 року з метою згуртування митців для втілення їхнього творчого потенціалу. Ініціаторами та засновниками фонду стали Володимир Патик, Романна Василина та Остап Патик. Основна увага фонду зосереджується на...

свою діяльність на популяризації українського мистецтва, зокрема львівської школи малярства, підтримці молодих художників, організації пленерів, виставок, аукціонів, художніх шкіл, а також друк каталогів, альбомів, монографій.

З моменту свого заснування до сьогодні Фонд втілив у життя та активно брав участь у багатьох культурно-мистецьких проектах. Серед них — створення "Школи емоційного живопису" для дітей та дорослих у 2014 році, публікація двотомного видання "Володимир Патик. Малярство. Графіка" (ArtHuss, 2016), організація восьми живописних пленерів на честь В. Патика, а також проведення численних виставок у галереях та музеях Львова, Ужгорода, Мукачево та Києва. Окрім цього, у 2019-2020 роках була відновлена знищена мозаїка "Море і риби", створена В. Патиком. Фонд також встановив тісну співпрацю з державними та приватними організаціями, реалізуючи спільні заходи.

З 2018 року щорічно у мальовничій садибі подружжя Остапа та Роксолани Патик у селі Мельники (Шацький район, Волинська область) проходять живописні пленери, присвячені пам'яті Володимира Патика. У цих заходах брали участь понад 60 художників і художниць. Пленери слугують не лише платформою для творчості та обміну ідеями, але й справжнім осередком натхнення, де відомі митці, молоді таланти, мистецтвознавці та артменеджери спільно обговорюють перспективи розвитку образотворчого мистецтва та генерують нові концепції.

На виставці можна побачити понад п’ятдесят художніх творів. Експозиція включає живописні та графічні роботи, виконані під час VIII живописного пленеру, присвяченого В. Патику, що відбувся у серпні 2024 року. Також представлені роботи, створені учасниками попередніх пленерів за останні шість років (2018-2024), а серед них — вибрані твори Володимира Патика, які вперше демонструються публіці.

Серед авторів можна знайти таких талановитих особистостей, як Андрій Бокотей, Остап Патик, Роксолана Патик, Михайло Бокотей, Ярослав Шимін, Сергій Гай, Наталія Заставна, Оксана Андрущенко, Атілла Коприва, Ігор Луценко, Мар'яна Мотика, Роксолана Фур, Юрій Шелевицький, Володимир Сколоздра, Ірина Муращик, Петро Старух, Володимир Стасенко, Ірина Данилів-Флінта, Олена Якимова, Андрій Роїк, Михайло Шафран, Артур Солецький, Анатолій Жук, Ілона Ткачук та ще багато інших.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.