Водій продемонстрував, як виглядають пішоходи без світловідбиваючих елементів у темряві, що стало темою для обговорення. Відеозапис.

Уночі пішоходи часто ходять уздовж дороги або по проїжджій частині без світловідбивних елементів на своєму одязі. Це становить значну загрозу, оскільки навіть найбільш уважний водій може не помітити таку особу, що може призвести до дорожньо-транспортної пригоди.

У соцмережі Х один із користувачів опублікував відео, яке наочно демонструє, наскільки пішоходи без світловідбивних елементів стають непомітними ввечері. Він зазначив, що за поганого освітлення пішоходів у темному одязі, навіть на переході, практично неможливо побачити.

Згідно з висловлюваннями творця відео, світловідбиваючі елементи або аксесуари коштують недорого, проте їх застосування значно покращує рівень безпеки і має потенціал рятувати життя.

"Як водій з великим стажем говорю всім, хто зараз увечері ходить вулицями. На дорозі вас погано видно, якщо немає освітлення. Так, на пішохідному переході вас просто не видно!

"Світловідбивні смужки для одягу коштують зовсім недорого, але здатні врятувати ваше життя", - підкреслив користувач з ніком @Did_Mitya у своєму відео.

Під дописом водія розгорілася активна дискусія. Чимало коментаторів підтримали автора, зазначивши, що часто пішоходи самі стають причиною дорожньо-транспортних пригод через ігнорування елементарних правил поведінки на дорозі.

Одночасно деякі користувачі висловили переконання, що подібні заяви є намаганням водіїв, які не дотримуються швидкісних обмежень, перекласти провину на пішоходів.

Ось переформульований текст: "Я вже не перший рік за кермом, і можу сказати, що це абсолютно абсурдно. У ближньому світлі фар можна чітко розгледіти все на відстані щонайменше 20 метрів"; "Це дійсно так. Я був свідком, як дівчину збили на переході майже в серці Львова. Завжди тримаю в руках увімкнений ліхтарик з режимом блимання, коли переходжу дорогу"; "Це ще одна спроба водіїв уникнути відповідальності"; "У Нікополі ситуація жахлива — вже другий рік немає вуличного освітлення. Пішоходів фактично не видно"; "До речі, так, варто купити світловідбивні смужки, але я впевнений, що і без них мене добре видно: яскраво-жовті кросівки і червона куртка"; "Школи та дитячі садки повинні забезпечувати дітей світловідбиваючими елементами. Їм слід провести уроки з правил дорожнього руху і роздати такі брелоки. За кордоном це вже стало звичкою. Нам потрібно навчити наших дітей дбати про свою безпеку"; "Для розуміння: водії з великим досвідом зобов'язані своєчасно гальмувати в зоні пішохідних переходів і взагалі рухатися повільніше"; "Як досвідчений водій, я перед пішохідним переходом знижую швидкість з 50 до 40 км/год, щоб упевнитись, що нікого не збиваю", - діляться думками користувачі.

Слід зазначити, що в Україні існують правила дорожнього руху (ПДР), які зобов'язують пішоходів у темряві та за умов поганої видимості використовувати світловідбиваючі елементи на своєму одязі або носити їх у формі стрічок, жилетів тощо. Ця вимога визначена у пункті 4.4 ПДР.

За відсутність світловідбивальних елементів у пішоходів можуть накладати штрафи згідно з статтею 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), і він становить 51 гривню. Це правило має на меті підвищити рівень безпеки пішоходів, особливо в умовах обмеженої видимості, коли ймовірність дорожньо-транспортних пригод істотно зростає.

Згідно з попередніми повідомленнями, вранці 13 листопада в Кременчуці, що в Полтавській області, сталася дорожньо-транспортна пригода. На нерегульованому пішохідному переході автомобіль швидкої допомоги наїхав на 13-річного хлопчика, який рухався на самокаті.

Як повідомляло видання OBOZ.UA, на Закарпатті водій легкового автомобіля, перебуваючи під впливом алкоголю, наїхав на 15-річного підлітка. У результаті аварії хлопець отримав серйозні травми і був терміново госпіталізований.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.