Після Львова в Києві та Одесі також ввели щомісячні надбавки для працівників освіти.
Освітяни з Києва та Одеси отримуватимуть суттєві щомісячні доплати. Перед цим схоже рішення прийняли у Львові
Фінансування буде здійснюватися винятково за рахунок місцевих бюджетів.
Українська столиця спрямувала додаткові 2,4 млрд грн на фонд заробітної плати для педагогічних працівників. Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський, передає Офіційний портал Києва.
Заробітна плата вчителів столиці зросте на 30% в залежності від їхньої кваліфікаційної категорії.
Вчителі з Голосіївського, Деснянського, Дніпровського, Оболонського, Подільського, Святошинського та Солом'янського районів вже отримали додаткові виплати. Наразі в Печерському районі надбавки були надані лише співробітникам дошкільних та позашкільних закладів освіти.
"Мондриївський підкреслив, що найближчим часом всі райони столиці повинні завершити виплату надбавок, які з 2025 року стануть щомісячними."
Одеська міська рада також прийняла рішення про надання щомісячної доплати для працівників освітньої сфери. Загальний обсяг фінансування перевищить 220 мільйонів гривень, як повідомила директорка Департаменту освіти і науки Одеської міської ради Олена Буйневич в інтерв'ю "Новій українській школі" (НУШ).
За її словами в програму були включені всі працівники закладів освіти, засновником яких є міська рада.
Доплату розподілили наступним чином:
Як повідомила Буйневич, відповідні розпорядження вже готуються і будуть представлені на наступному засіданні. Вона також прогнозує, що найімовірнішою датою для перших виплат стане зарплата за квітень.
Читайте також: Богдан Данилишин. Чим спричинена інфляція в Україні?
"Наступна сесія запланована на весну - в березні чи квітні, але вже зараз я отримала інформацію від депутатів, що потрібно терміново ухвалити рішення, аби люди якомога швидше отримали фінансову підтримку," - зазначила Буйневич.
30 січня Львівська міська рада ухвалила корективи до програми "Педагоги, які надихають" та затвердила премію в сумі 15 тисяч гривень для тисячі вчителів, як повідомила пресслужба міськради.
Цю нагороду було започатковано ще в минулому році, і вона буде діяти в період з 2025 по 2030 роки. Зміни, ухвалені депутатами, стосуються розміру премії, яку отримуватимуть 1000 вчителів щомісяця протягом року.
У цьому випадку підвищення зарплат торкнеться не лише педагогів, а й працівників мистецьких навчальних закладів та позашкільної освіти.
На даний момент, вчитель у Львові отримує 12 тисяч гривень, а завдяки новій програмі має можливість отримати ще 15 тисяч без жодних утримань. Окрім цього, ініціатива також стосується професійних педагогів, які вже здобули великий авторитет серед учнів та активно працюють з ними. Загалом, ці фахівці зможуть заробити до 35 тисяч гривень.
У підсумку, премії будуть доступні для таких категорій:
Крім того, в програмі прописаний порядок обрання педагогів, що гідні нарахування й виплати згаданої доплати. Цей порядок передбачає проходження трьох етапів. На першому етапі учні анонімно голосуватимуть за вчителя, заповнюючи анкету. На другому етапі педагогічні працівники проходитимуть професійне тестування. І на останньому етапі викладача оцінюватиме експертна група, в яку увійдуть освітяни, батьки та представники учнівського самоврядування.
У Львові реалізується програма "Освітня премія Львова", яка щорічно обирає 150 викладачів на конкурсній основі. Серед них 147 педагогів отримують по 35 тисяч гривень, тоді як три найкращі фахівці з категорій загальної середньої, дошкільної освіти та позашкільної освіти нагороджуються по 100 тисяч гривень.
Перед голосуванням на президентських виборах 2019 року тодішній представник виборчого штабу Володимира Зеленського Давид Арахамія публічно заявляв, що було б непогано підвищити зарплати вчителів до 4000 євро.
Бажане підвищення вчительських зарплат до рівня 4000 доларів обговорювалося й у 13 випуску влогу "Зе Президент Слуга Народу", що вийшов 14 березня 2019 року, тобто між першим і другим туром голосування за нового президента, запис якого зберігся в офіційному фейсбуці партії "Слуга Народу". На тому відео щодо підвищення зарплати вчителів висловлюється сам Зеленський та нинішній народний депутат, голова комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України Сергій Бабак. При цьому Зеленський посилається на досвід Кіпру.