У Львові вуличні фотографи отримали можливість працювати лише в шести визначених місцях. Орендна плата складає 3000 грн на місяць.

Сьогодні, 15 квітня, виконком Львівської міської ради прийняв рішення, яке має на меті організувати діяльність вуличних фотографів у центрі міста.

Цю інформацію надає пресслужба ЛМР, повідомляє DailyLviv.com.

Сьогодні, 15 квітня, виконком Львівської міської ради прийняв рішення, яке має на меті організувати діяльність вуличних фотографів у центрі міста. Відтепер вони можуть працювати лише на 6 локаціях: зокрема, на проспекті Свободи, а також на перетинах вулиць Вірменська, Краківська, Сербська, Староєврейська, Галицька. Водночас заборонено встановлювати фотозони на площі Ринок та перед Оперним театром.

Кожна локація займає 1 квадратний метр, і на ній може працювати тільки одна особа. У Ратуші фотографам буде потрібно зареєструватися як фізичні особи-підприємці, укласти угоду на оренду з міською владою та офіційно сплачувати податки. Вартість оренди складе приблизно 3000 гривень на місяць.

Раніше вуличних фотографів, які пропонували сувенірні газети, було небагато, і їхня діяльність відзначалася культурністю та впорядкованістю. Це приносило людям позитивні емоції. З часом, однак, цей бізнес почав активно розвиватися: підприємці почали змагатися між собою, розподіляти ринок і навіть влаштовувати публічні конфлікти. Це переступило всі можливі межі, і в результаті постраждали як львів'яни, так і туристи, які відвідували місто.

Відтак сьогоднішнє рішення дозволяє уникнути хаотичної та несанкціонованої діяльності в центрі міста. Ми хочемо впорядкувати простір, забезпечити комфорт для мешканців і туристів, а також створити чіткі, прозорі умови для тих, хто хоче легально працювати у сфері вуличної фотографії", -- пояснює керуючий справами виконкому Львівської міської ради Євген Бойко.

Надалі місто планує запровадити електронний аукціон, на якому можна буде виграти право працювати у визначених локаціях впродовж року.

Вулична фотографія є однією з найяскравіших і незабутніх послуг, яку мандрівники до Львова часто обирають як пам'ятку про свою подорож. Ми високо цінуємо креативність тих, хто займається створенням таких витворів мистецтва, але важливо, щоб це відбувалося в межах закону, з дотриманням поваги до навколишнього середовища та відвідувачів міста.

Необхідно акцентувати увагу на способі надання послуги: фотозйомка повинна здійснюватися лише з дозволу людини, без примусу. Крім того, ціна має бути чіткою та зрозумілою для всіх, -- наголосила Христина Лебедь, директорка міського управління туризму.

До кінця квітня департамент економічного розвитку Львівської міської ради має розробити загальні правила для всіх вуличних послуг у межах історичного ареалу Львова.

"Для нас, як для органу, відповідального за економічний розвиток міста, важливо, щоб кожен підприємець працював відкрито, офіційно сплачував податки, робив свій внесок у розвиток міста. Разом з тим, важливо забезпечити прозору та справедливу процедуру -- без зайвих бар'єрів, але з чіткими правилами, які однакові для всіх.Такий підхід формує довіру з боку мешканців та бізнесу, адже люди бачать, що підприємництво в місті здійснюється відкрито, відповідально та з повагою до спільного простору", -- підсумувала Олена Савицька, начальниця управління економіки у Львівській міській раді.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.