"Я шукав інформацію про ваше місто в Інтернеті". Король Швеції Карл XVI Густав висловив свої враження від Львова під час своєї подорожі до України.
Шведський король Карл XVI Густав, який 17 квітня відвідує Україну, висловив свої враження про Львів. Мер міста Андрій Садовий повідомив йому про те, як Львів справляється з наслідками повномасштабної агресії Росії.
У своєму каналі в Telegram мер Львова виклав відеозапис розмови з королем Швеції.
У ході зустрічі Садовий повідомив Карлу XVI Густаву, що до початку повномасштабного вторгнення місто щорічно відвідувало від 2 до 2,5 мільйонів туристів. Проте після 2022 року обстановка істотно змінилася.
"Перед тим, як завітати до вас, я зазирнув в Інтернет, щоб дізнатися більше про ваше місто," -- усміхнувся король.
Шведському монарху провели екскурсію містом, зокрема показали Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла, де щодня проходять відспівування загиблих військових.
"Російські війська завдають ударів по Львову за допомогою ракет і дронів. Ми зазнаємо значних втрат. Востаннє [росіяни здійснили напад на місто] три тижні тому," -- зазначив Андрій Садовий, згадуючи про атаку 24 березня, під час якої постраждали Бернардинський монастир та житловий будинок.
Під час зустрічі з журналістами Карл XVI Густав акцентував увагу на тому, що Швеція та її мешканці надають підтримку Україні.
Важко усвідомити, що в значній частині країни люди перебувають під жахливим тиском. Ми також відвідали військове кладовище неподалік, де спочивають кілька тисяч нещодавно загиблих – це члени родин. Це справляє величезне враження. Всі вони молоді, які воювали за свою країну. Я вважаю, що в Швеції існує значна підтримка. Багато людей знають про те, що відбувається, і прагнуть різними способами допомогти та підтримати свою країну, — зазначив він.
17 квітня Король Швеції відвідав Україну у супроводі міністерки закордонних справ Марії Мальмер Штенергард, щоб висловити "тісну підтримку" українському народу.
У Львові король Карл XVI Густав спільно з президентом Зеленським вшанували пам'ять загиблих військових, які знайшли вічний спочинок на Марсовому полі.
Це перший візит монарха до України з початку повномасштабного вторгнення та другий загалом. У 2008 році він приїжджав разом із королевою Сільвією та відвідував шведську громаду на Херсонщині.