"Я є охоронцем порядку в цьому суспільстві": нові вражаючі подробиці у справі вбивства Фаріон.

Через декілька днів у Львові заплановано старт судового процесу, де остаточно з'ясують, хто вбив Ірину Фаріон.

Нещодавно Національна поліція України оголосила про завершення досудового розслідування резонансної справи щодо вбивства мовознавця та активістки Ірини Фаріон. Згідно з інформацією правоохоронців, обвинувальний акт вже направлено до суду. Судовий процес заплановано розпочати вранці 3 січня. Підозрюваним у злочині є 18-річний житель Дніпра В'ячеслав Зінченко, якого затримали та арештували кілька днів після трагічної загибелі Ірини Фаріон.

Як стало відомо ТСН.ua, у ході розслідування було встановлено, що підозрюваний залишив у своєму пристрої таку фразу: "Я санітар цього суспільства" (зазначена цитата була написана російською мовою -- ред.). Про це в інтерв'ю, серед інших питань, повідомила адвокат Наталія Романик, яка представляє інтереси доньки Ірини Фаріон.

Пані Наталія, на вашу думку, у справі достатньо доказів, які б вказували на те, що саме В'ячеслав Зінченко міг вбити Ірину Фаріон?

Питання щодо доказів та їх достатності -- то прерогатива Суду. Як на мене -- доказів предостатньо. Чи було слідство чесним? Це була справа Честі Львівської поліції. Є така система відеонагляду "Безпечне місто", саме завдяки якій вдалась розкрити цей злочин.

Певна частина громадян в соцмережах висловлюють сумніви щодо причетності Зінченка до вбивства. Що б ви могли сказати їм на це?

Нехай самостійно знайдуть інформацію про "Ефект Даннінга — Крюґера" (так званий ефект профана). Ці дослідники наочно продемонстрували, чому суспільство часто сумнівається в достовірності результатів розслідувань. Люди, позбавлені необхідних знань або достатньої інформації про обговорювану тему, відчувають себе досить впевненими у своїх судженнях, адже їхня некомпетентність заважає їм усвідомити власні обмеження. Саме тому ми спостерігаємо таку кількість коментарів, адже багато хто раптом став експертом у сфері кримінального процесу.

На вашу думку, яким міг бути ключовий мотив вбивства Ірини Фаріон?

Основна тема – когнітивний дисонанс. Війна… і хлопець, який є призовником, водночас намагається знайти інформацію про подорожі та румунський паспорт. Його запити пронизані патріотизмом… Я можу лише висловити припущення, які ґрунтуються на фактах і матеріалах справи.

За вашими даними, скільки підозрюваний готувався?

⁠Як мінімум з квітня 2024 року.

Розкажіть про те, як стало відомо про фразу "Я санітар цього суспільства", яку начебто сказав чи написав Зінченко.

Під час затримання я встиг написати на своєму пристрої, але після цього лише вимовив кілька слів і замовк.

Чи траплялося вам щось у цій справі, що справило на вас враження як на юристку?

Нічого не справило на мене великого враження. Я мала справу з безліччю кримінальних справ, пов'язаних із вбивствами. Мені зрозумілі принципи розслідування. Радію, що розслідування проводилися на високому рівні, без компромісів задля суспільної думки.

Яким чином, на вашу думку, завершиться ця резонансна справа?

Фінал -- далеко. Шлях довгий. Ми готові йти. Чотири абсолютних виправдувальних вироки вже мала. Тепер мета - довічна ізоляція від суспільства, якщо суд визнає винним Зінченка.

У Львові 19 липня сталася стрілянина, внаслідок якої постраждала Ірина Фаріон. У той же день лікарі підтвердили, що отримані нею травми виявилися смертельними. 20 липня Офіс Генерального прокурора класифікував цей злочин як навмисне вбивство.

Через кілька днів, 25 липня, правоохоронні органи повідомили про затримання підозрюваного в Дніпрі.

"Протягом 139 годин безперервної роботи величезна команда оперативників, слідчих, кримінальних аналітиків, експертів та інших представників правоохоронних органів, включаючи співробітників Служби безпеки України, ретельно обстежила кожен сантиметр маршруту втечі підозрюваного та провела обшук на території приблизно 100 гектарів лісу. В результаті їхніх зусиль вдалося виявити та ідентифікувати підозрюваного. Завдяки наявності його зображення, було лише питання часу, коли смарт-камери спостереження зафіксують його в різних місцях," -- поділився інформацією очільник МВС Ігор Клименко.

Своєю чергою, адвокат підозрюваного Ігор Сулима під час одного з судових засідань, де Зінченку обирали міру запобіжного заходу, спростовував причетність підзахисного до вбивства.

"Жоден свідок не сказав, що він бачив саме Зінченка в момент скоєння злочину, що саме Зінченко перебував в той час і в тому місці", -- казав адвокат підозрюваного Ігор Сулима.

Згідно з думкою матері Зінченка, її син не має жодного відношення до вбивства.

"Жодного прямого доказу його винуватості немає. Я взагалі не розумію, на яких підставах його заарештували. Тому я навіть обурена. Той хлопець у панамці не схожий на мого сина. Той хлопець більш худорлявий, у нього інше обличчя. Все, що зараз відбувається, ці суди -- це незаконне рішення", -- розповідала нещодавно нам Олена Зінченко.

Як стало відомо ТСН.ua, справу щодо вбивства Фаріон і визначення майбутнього В'ячеслава Зінченка розглядатиме суддівська колегія.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.