Чому й як варто придбати мистецтво в білому: поради від Аукціонного дому Меркурій.

Аукціонний дім Меркурій організовує другий аукціон українського мистецтва XX-XXI століття. 19 грудня поціновувачам мистецтва представлять 41 лот. Серед них -- Іван Марчук, Анатолій Криволап, Алла Горська, Ада Рибачук, Роман Сельський, Карло Звіринський, Федір Тетянич, Олег Тістол та інші. Ознайомитися зі всіма лотами та зареєструватися на аукціон можна на офіційному сайті.

Сьогодні спільно з Аукціонним домом Меркурій розповідаємо про ключові юридичні аспекти купівлі творів мистецтва та як і чому це потрібно роботи офіційно.

Український артринок має величезний потенціал, проте для його реалізації потрібна чітка стратегія розвитку, підтримка держави, залучення меценатів і впровадження прозорих механізмів торгівлі.

Офіційна торгівля мистецтвом не тільки сприяє прозорості процесу, але й допомагає уникнути численних юридичних ризиків як для покупців, так і для продавців. Партнерство з професіоналами, такими як адвокати, оцінювачі мистецтва та галеристи, забезпечує надійність угоди.

"Нелегальні продажі художніх творів утримують артринок у стані стагнації, заважаючи йому повноцінно розвиватися. Це призводить до зниження вартості робіт окремих митців, адже ціноутворення відбувається виключно через публічні та офіційні угоди. Ціна не має сенсу, поки її не підтверджують відповідні документи," - зазначає Ксенія Ціхурська, директорка Аукціонного дому Меркурій.

Отже, сьогодні ми зосередимося на юридичних питаннях, які варто врахувати під час придбання художніх творів як в Україні, так і за її межами.

Насамперед потрібно ретельно перевірити дані про твір, які вказані в договорі "купівлі-продажу". Там має бути: прізвище та ім'я автора, назва роботи, техніка, розміри та рік виконання. Також обов'язково -- фотографія твору, щоб підтвердити в майбутньому його авторство та оригінальність.

Крім того, угода "купівлі-продажу" визначає ваші подальші права на використання цього твору. Якщо ви задумали демонструвати його на виставках або включити в різні антології та друковані видання, важливо перевірити, чи маєте ви на це відповідні повноваження, оскільки ці аспекти також повинні бути зазначені в умовах угоди, - зазначає Ксенія Ціхурська.

Для покупця офіційна купівля -- це гарантія автентичності твору, документальне підтвердження його походження та оригінальності, можливість дізнатися провенанс.

Також офіційний договір убезпечує від спірних питань у правовому полі. Окрім того, це захист від шахрайства та уникнення підробок.

Твір, куплений офіційно можна використовувати як інвестиційний актив для подальшого перепродажу чи передачі у спадок. Також він матиме більшу цінність на міжнародному ринку. Такий твір легко застрахувати, що важливо для його збереження в разі форс-мажорів.

При легальній купівлі покупець захищений від можливих претензій податкових органів, що часто трапляється при "тіньових" угодах. Усі фінансові операції -- прозорі та надійні.

Офіційна реалізація художніх творів повинна бути важливою не лише для покупців, а й для самих митців. Це забезпечує захист їхніх авторських і майнових прав, а також служить гарантією стабільного розвитку.

"Сьогодні з'являється все більше мистецьких інституцій, що популяризують офіційний продаж мистецтва, хоча їхня діяльність ще не так помітна. Та тренд на інвестиції в українське мистецтво продовжує рости із початку повномасштабного вторгнення і це також сприяє легалізації продажів мистецтва", -- розповідає Ксенія Ціхурська.

Офіційне придбання мистецьких творів є не лише внеском у вашу культурну спадщину або колекцію, але й підтримкою розвитку прозорого та справедливого ринку для українських художників. Для митців легальні продажі їхніх творів стають символом визнання та довіри, оскільки сприяють формуванню їхньої професійної репутації, що, в свою чергу, підвищує інтерес до їхньої творчості.

"Відсутність "тіньових" практик відкриває можливості для отримання грантів, участі у виставках та залучення державної чи міжнародної підтримки. Прозорість і легальність у продажах сприяють художникам у справедливому отриманні винагороди за їхню працю, зокрема роялті, та дозволяють їм зосередитися на створенні нових творів", -- зазначають в Аукціонному домі Меркурій.

Другий аукціон українського мистецтва XX-XXI століття Аукціонного дому Меркурій відбудеться вже 19 грудня у Львові. Поціновувачам мистецтва представлять 41 лот видатних українських художників і художниць. Третина творів -- благодійні, зокрема роботи Івана Марчука, Олега Тістола, Мирослава Ягоди. Виручені кошти спрямують на підтримку ЗСУ.

З повним каталогом лотів можна ознайомитися на офіційному сайті Аукціонного дому Меркурій. Наживо твори можна оглянути з 6 грудня до 18 грудня в Центрі інтелектуального мистецтва Меркурій на передаукціонній виставці.

Охочі стати новими власниками лотів зможуть робити ставки під час вечірнього аукціону та дистанційно з допомогою менеджерів аукціонного дому. Зареєструватися можна вже зараз.

Аукціонний дім Меркурій є першим аукціоном мистецтв у Західній Україні. Команда цього аукціонного дому прагне вдосконалити процес купівлі та продажу художніх творів в Україні, а також "вивести артринок з тіні". Щоквартально проводяться вечірні аукціони, а також команда активно працює над впровадженням онлайн-аукціонів. Колекція Дому включає понад 6 000 творів українського мистецтва XX-XXI століття.

Перший аукціон українського мистецтва XX-XXI століття відбувся 27 вересня. У заході було представлено 40 лотів, з яких 16 знайшли своїх покупців. Важливою подією стало те, що Аукціонний дім Меркурій вперше в Україні організував публічну онлайн-трансляцію торгів, що дало змогу багатьом учасникам з різних країн активно брати участь у процесі. Онлайн-брати участь у торгах могли через менеджерів аукціонного дому, що зробило процес ставок більш зручним і динамічним.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.