Як можуть вплинути ймовірні відключення електрики на первинний ринок нерухомості в Україні: аналіз від Фінанси bigmir)net

У випадку нової хвилі віялових відключень, за попередніми прогнозами, попит на первинному ринку житла може знизитися на 50%. Проте фахівці переконані, що це зменшення буде тимчасовим, і інтерес до житла відновиться після стабілізації енергетичної ситуації. Таку думку висловила Маріанна Бігунець, директор із продажу будівельної компанії GAZDA. Вона також додала, що перебої з енергопостачанням можуть уповільнити темпи будівництва, особливо на початкових етапах, що вплине на приблизно 35-40% проектів на ринку.

Читайте також: Ціни на оренду житла у Карпатах: як змінилися за рік

На думку фахівця, співвідношення між попитом і наявними об'єктами залишиться незмінним.

Також вона виділила кілька факторів, що впливають на попит до кінця року, серед яких:

Ознайомтеся також: Коли в Києві розпочнеться опалювальний сезон у житлових приміщеннях: відповідь на питання.

Попит на житло, як і раніше, зосереджено у західних областях України, таких як Львів, Ужгород та Чернівці, на які припадає до 50% попиту. Близько 20% припадає на Київ та околиці, 10-15% -- на Одесу, а решта -- на інші міста, такі як Вінниця, Дніпро та Харків. Чинник безпеки залишається пріоритетним при виборі житла.

Також, за словами Бігунець, більшість покупців (близько ⅔) цікавляться 1-2-кімнатними квартирами площею від 35 до 80 м², переважно економ- та комфорт-класу, а їхня увага зосереджена на завершальних стадіях будівництва. Для покупців важливі безперервність будівництва та стійкість забудовника, особливо якщо йдеться про девелоперів з досвідом понад 5-10 років.

Цінова стратегія продовжує залишатися на часі:

Ознайомтеся також з: Вимкнення електроенергії в Україні: які пристрої в домі краще не активувати.

Додатковим джерелом невизначеності для можливих покупців виступає політика нового президента Сполучених Штатів. Це викликає затримку в попиті, оскільки приблизно 20% споживачів чекають на ясність політичної ситуації. Експерти вважають, що така невизначеність може затримати ухвалення остаточних рішень до кінця січня 2025 року.

Загалом Маріанна Бігунець прогнозує, що до кінця року ситуація на первинному ринку залишиться складною, що ускладнить вибір для покупців. Однак попит на житло зберігається і говорити про кризу передчасно. Будівництво залишається стратегічно важливою галуззю, що підтримує економіку, незважаючи на енергетичні виклики.

Раніше ми повідомляли, що ринок житлової нерухомості в Україні зазнав значного падіння, знизившись майже у три рази.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.