Яке свято відзначається завтра, 6 лютого? Давайте дізнаємось більше про це особливе церковне свято та правила, яких слід дотримуватися в цей день.

6 лютого 2025 року -- четвер. 1079-й день війни в Україні.

6 лютого в церковному календарі відзначається пам'ять святого преподобного Вукола, видатної постаті ранньохристиянської церкви. Він жив у II столітті і був учнем святого апостола Івана Богослова, який рукопоклав його на посаду єпископа Смирнської церкви, розташованої на території сучасної Туреччини. Святий Вукол відзначався своєю благочестю та активним служінням у поширенні християнської віри. Під його проводом багато язичників прийняли християнство. Він був палким проповідником, мудрим духовним наставником і відданим захисником віри. За легендами, святий Вукол зазнав мученицької смерті через свою віру, а його мощі стали джерелом численних чудес і зцілень.

Серед наших пращурів було багато захоплюючих традицій і прикмет, пов'язаних із цим днем:

В давнину, якщо корова отелилася цього дня, то біля неї обов'язково ставили відро з теплою водою. Вірили, що тоді її молоко буде теплим.

Завтра відзначають свої іменини: Анатолій, Василь, Дмитро, Іван, Максим, Олександр, Марія та Христина.

Талісманом людини, народженої 6 лютого є сапфір. Камінь, який допомагає зміцнити організм. Сапфір здавна вважається талісманом гарного настрою.

У цей день з'явилися на світ:

Календар значущих подій в Україні та у світі на 6 лютого:

Завтра, 6 лютого, в Києві хмарно, без опадів. У Львові похмуро, опадів не передбачається. У Харкові хмарно, без опадів. В Одесі похмуро, опадів не очікується.

Температура повітря в Києві -1 вдень та -2 вночі. У Львові +1 вдень та -4 вночі. У Харкові -2 вдень та -4 вночі. В Одесі +1 вдень та -2 вночі.

6 лютого в Україні та по всьому світу відзначають Міжнародний день саамського народу. Це ключове свято для саамів, які є корінним населенням Північної Європи, що мешкає в Норвегії, Швеції, Фінляндії та на Кольському півострові Росії. Дата 6 лютого була обрана на вшанування першого Саамського конгресу, що відбувся у 1917 році в норвезькому місті Тронгейм. Це стало історичною подією, коли саами з різних країн об'єдналися, щоб обговорити свої культурні права та питання співпраці. У 1992 році під час конференції Саамської ради в Гельсінкі було ухвалено рішення проголосити цей день офіційним святом.

6 лютого відзначається Всесвітній день без мобільного телефону — неофіційне свято, яке спонукає людей на один день відкласти свої смартфони. Мета цього заходу полягає в зменшенні цифрової залежності та сприянні живому спілкуванню і активному способу життя. Ідею святкування висунув у 2001 році французький автор Філіпп Мерсьє, який прагнув звернути увагу на проблему залежності від мобільних технологій та їхній вплив на міжособистісні стосунки. Згодом до цієї ініціативи приєдналися різноманітні організації, тож зараз цей день святкують у багатьох країнах світу.

А ще 6 лютого Міжнародний день нетерпимого ставлення до операцій, які калічать жіночі статеві органи. Цей день був запроваджений ООН 2003 року за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та інших міжнародних організацій. Його мета -- привернути увагу до проблеми жіночого обрізання (FGM - Female Genital Mutilation), яка залишається серйозним порушенням прав людини. FGM - це насильницьке хірургічне втручання, яке передбачає часткове або повне видалення зовнішніх статевих органів жінки з немедичних причин. Такі процедури проводяться в багатьох країнах Африки, Близького Сходу та Азії.

6 лютого святкують Міжнародний день оптиміста. Хоча офіційного визнання з боку ООН це свято поки не має, воно активно поширюється в різних країнах. Його мета - нагадати людям, що оптимізм допомагає долати труднощі та досягати успіху.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.