Загальна сума фінансування, наданого Європейським банком реконструкції та розвитку для України, досягла 7,6 мільярда євро.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) з 2022 року виділив Україні загалом EUR7,6 млрд та намір продовжувати інвестувати від EUR1,5 до EUR2 млрд на рік, йдеться в пресрелізі банку в п'ятницю.

"На URC-2025 ЄБРР брав активну участь у всіх чотирьох тематичних напрямах конференції: вступ до ЄС; відновлення бізнесу в приватному секторі; відновлення на місцевому, муніципальному та регіональному рівнях; соціальне відновлення та людський капітал", - зазначається в повідомленні.

У контексті співпраці з Європейським Союзом, ЄС прийняв рішення виділити Україні 540 мільйонів євро через програми Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в рамках інвестиційної ініціативи для України. Передбачається, що ці фінансові ресурси будуть спрямовані на збільшення кредитування малих і середніх підприємств з боку ЄБРР, а також на прискорення реалізації проектів у сфері відновлювальної енергетики.

Європейський банк реконструкції та розвитку повідомив, що Україна отримуватиме EUR 30 мільйонів підтримки від ЄБРР, Європейського Союзу та Європейського інвестиційного банку для відновлення через новий механізм Ukraine first. Цей підхід покликаний вдосконалити процеси планування, фінансування та реалізації великих інфраструктурних проєктів.

У рамках програми відновлення бізнесу Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) реалізував значний обсяг фінансової та консультаційної підтримки. Зокрема, було виділено кредит у розмірі 160 мільйонів євро компанії "Укрнафта" для розвитку 250 МВт малих газових розподілених електростанцій по всій території країни. Крім того, запроваджено механізм розподілу ризиків у портфелі на 185 мільйонів євро із Приватбанком та 89,2 мільйона євро з Укргазбанком, що дозволить цим банкам надавати кредити підприємствам і домогосподарствам на загальну суму до 900 мільйонів євро.

Також ЄБРР надано фінансовий пакет на EUR100 млн для виробника агропромислової продукції MХМ спільно з British International Investment та шведським Swedfund, з яких ЄБРР надає кредит на EUR40 млн; кредит на EUR50 млн NovaPost для фінансування інвестпланів на 2025-2026рр. та подальшого зростання та кредит на $25 млн для Varus для фінансування сталого та енергоефективного розширення.

Окрім цього, банк виділяє EUR 6,5 мільйона для інвестицій у венчурний фонд FlyerOne Ventures Fund V, який спеціалізується на фінансуванні стартапів у технологічній сфері з України, а також з Центральної та Східної Європи. У співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією ЄБРР він має намір продовжити реалізацію проектів з інвестування в приватний капітал разом з українськими фондовими менеджерами, щоб залучити додаткові фінансові ресурси.

У Європейському банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) повідомили, що з метою сприяння розвитку відновлюваної енергетики в Україні, банк у співпраці з партнерами з розвитку створює механізм, що стимулює інвестиції у цей сектор. Цей механізм, названий "Механізм зменшення ризиків у сфері відновлюваної енергетики України", орієнтований на підтримку проектів потужністю до 1,5 ГВт і може залучити до EUR2 мільярдів інвестицій. Крім того, ЄБРР має намір надати EUR60 мільйонів компанії "Галнафтогаз" для реалізації проектів у галузі вітрової енергетики, уклавши мандатний лист з девелопером на URC-2025.

Щоб стимулювати розвиток ринків капіталу, ЄБРР уклав меморандум про взаєморозуміння з НБУ, Міністерством економіки, Міністерством фінансів, а також з НКЦПФР. Це партнерство має на меті сприяти формуванню більш ефективної та вертикально інтегрованої інфраструктури ринку капіталу.

Крім того, ЄБРР підписав зобов'язання з місцевими муніципалітетами в рамках регіональної конференції. В рамках цього Дніпро отримає кредит обсягом EUR25 млн для фінансування заходів з енергоощадження в громадських будівлях. Також ЄБРР планує підтримати відкриття клініки Superhumans у місті, що надаватиме комплексну медичну та реабілітаційну допомогу військовослужбовцям та цивільним, що постраждали від війни. Планується, що інвестиції банку отримають підтримку від донорів з Нідерландів.

Також ЄБРР надасть два кредити на EUR10 млн -- на реконструкцію двох очисних споруд у Львові, а також для пом'якшення наслідків війни для фінстановища та надання безперебійний комунальних послуг у Харкові. Ще одна угода з містом підписана з Києвом -- про попереднє фінансування яка закріплює плани щодо кредиту у розмірі EUR150 млн на нові поїзди метро.

Угоди про фінансування нових тролейбусів у Тернополі та Миколаєві, які отримують донорську підтримку від ЄС, Іспанії, Канади, Італії та США, також підписані.

ЄБРР уклав меморандуми про взаєморозуміння з Мінрозвитку про створення переліку пріоритетних проєктів дорожньої інфраструктури та з Мінагро щодо інвестицій в стале зрошувальне землеробство для підвищення врожайності. Банк вивчає можливість відновлення двох старих зрошувальних систем поблизу Одеси для забезпечення продовольчої безпеки України під час відбудови.

На завершення, у рамках ініціативи з розвитку людського капіталу, Європейський банк реконструкції та розвитку спільно з Міністерством економіки ініціювали нову Хартію стійкості людського капіталу. Ця ініціатива має на меті підтримати роботодавців у допомозі працівникам, які повернулися з війни, а також ветеранам, у подоланні тих викликів, які вони зустрічають на ринку праці в умовах конфлікту. ЄБРР долучився до цієї важливої справи, підписавши хартію разом із провідними українськими компаніями.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.