"У зоні ризику: серед завербованих російськими диверсантами 22% становлять діти."

Загалом число диверсій та терактів в Україні, влаштованих завербованими громадянами нашої країни, зменшується. Але з'явилась тенденція вербування російськими спецслужбами неповнолітніх українців. Тому "наші діти залишаються у небезпеці".

Зокрема, за інформацією Служби безпеки, щонайменше 22% осіб, яких країна-агресор завербувала для здійснення терактів та диверсій в Україні, є неповнолітніми. Це питання обговорювалося в спеціалізованій програмі Radio Free Liberty.

За інформацією, наданою речником СБУ Артемом Дехтяренком, російські спецслужби почали вербування дітей ще навесні 2024 року для здійснення диверсій на залізничному транспорті та підпалів автомобілів. Однак з початку 2025 року російські агенти стали залучати українських підлітків до вчинення терористичних актів.

"З квітня минулого року ми почали фіксувати випадки вербування дітей. Найвищий рівень цих інцидентів спостерігався наприкінці літа та на початку осені. Після цього ситуація почала поліпшуватись. Якщо спочатку йшлося про прості завдання, такі як підпал шаф або автомобілів, то тепер ми стикаємось з підлітками, яких залучають до виконання різноманітних диверсійних і терористичних акцій," - зазначив начальник управління ювенальної превенції Нацполіції Василь Богдан.

Під терористичними діями розуміються вже здійснені підриви, виконані за допомогою саморобних вибухових пристроїв.

За його словами, зараз "постерігається зменшення таких фактів, але вони все одно існують, і наші діти все одно залишаються у небезпеці".

Особливо небезпечно те, що росіяни взагалі вважають виконавців "одноразовими", й навіть називають їх "одноразками". Тому що людина не знає, що буде підірвана разом з вибухівкою.

Неповнолітні стають жертвами російських спецслужб через "фінансові стимули або психологічні методи маніпуляції, що грають на почутті пригоди та романтизації злочинної діяльності". За словами правоохоронців, дітей, як правило, залучають до різних злочинів, починаючи з дрібних правопорушень і поступово переходячи до серйозніших злочинів.

Тобто, почати пропонують з легких завдань: сфотографувати якийсь об'єкт, надіслати фотографію, й після цього отримати невеликі гроші. Якщо бачать, що дитина "втягується", тоді складніше завдання: підпалити шафу "Укрзалізниці", автомобіль. Якщо завдання виконане, буде ще складніше: вчинення теракту з допомогою саморобного вибухового пристрою.

Згідно з інформацією СБУ, 55% осіб, які стали жертвами вербування російських спецслужб, є безробітними. Лише 7% українських агентів, що працюють на Росію, мають кримінальне минуле.

Як повідомляв OBOZ.UA, у Львові правоохоронці затримали агентів ГРУ Росії, які планували теракт з підривом райвідділу поліції. У них вилучили сумку із саморобною бомбою, замаскованою під вогнегасник. Затриманими виявилася 22-річна мешканка Києва, яка шукала заробітку, та її знайомий такого ж віку.

Раніше СБУ затримала агентів Росії, які планували два теракти на Дніпропетровщині. Фігуранти готувалися підірвати авто військових, а потім підкласти бомбу на вході до одного з ТЦК.

Також СБУ запобігла теракту в Запоріжжі. Завербовані ГРУ агенти планували принести вибухівку до військової частини, але не здогадувалися, що разом з бомбою окупанти планують підірвати і їх самих.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.