Замість впровадження реформ: керівник Національної академії сухопутних військ Качур "оцінюватиме" фізичну підготовленість курсантів, - думка експерта.
В Національній академії сухопутних військ, названій на честь Петра Сагайдачного, планується організувати конкурс на найестетичніший прес серед військових. Цю інформацію озвучив експерт Олександр Кочетков, який поділився у Facebook копією наказу начальника академії полковника Романа Качура.
На його погляд, після конфлікту з попереднім директором академії Качур, як новий керівник, мав би зосередитись на проведенні службового розслідування та вжити заходів, щоб запобігти повторенню подібних ситуацій у майбутньому. Проте, замість цього, Качур "обрав зайнятись культуризмом".
"Але не не сам - то було б півбіди, а навантажити курсантів і курсанток. Є справжнє розпорядження (дати на фото я замазав). Конкурсантам наказано брати участь з голим торсом, конкурсанткам - у спортивних топах. На першому етапі кубики преса демонструватимуть онлайн, у фіналі - наочно перед журі", - написав Кочетков.
Основна проблема цього конкурсу полягає в тому, що другий етап передбачає концентрацію великої кількості військових у певному місці, що в умовах російських обстрілів може призвести до катастрофи. "Існує думка, що культуризм, що включає тягання важких ваг, призводить до відсутності розумових здібностей. Це абсолютно невірно. Однак це не стосується нашої ситуації," - зазначив Кочетков.
Він також зазначив, що присутність медіа зовсім не пов'язана з функціонуванням професійних офіцерів, яких повинна виховувати академія. Командири можуть помилятися у ході бойових дій, і це частково зумовлено тим, що в навчальних закладах замість якісної підготовки іноді займаються "безглуздою демонстрацією".
"В мене більше 60 років спортивного стажу. І я точно знаю, що кубики пресу готуються на кухні: тримаєш дієту - будуть, ні - ні. Тому рельєфний прес - це для пляжу, а не для фронту, бо він майже нічого не каже про силу, витривалість та інші якості бойового офіцера", - йдеться у дописі.
Нагадаємо, що 19 січня 2025 року Роман Качур став новим керівником львівської Національної академії сухопутних військ. Раніше цю посаду займав генерал-лейтенант Павло Ткачук, який керував академією протягом майже двох десятиліть. Його відставка стала наслідком численних скарг курсантів на випадки цькування, приниження, булінгу, а також на проблеми з медичним забезпеченням, якісним харчуванням і необхідністю фінансувати спільні витрати, такі як придбання принтера, паперу та мийних засобів.