Зеленський виступає з ініціативою щодо розробки законопроєкту, який забезпечить автономію антикорупційних структур.

Зеленський сподівається отримати від очільників правоохоронних структур чіткі рекомендації.

У середу, 23 липня, президент України Володимир Зеленський оголосив про розробку нового президентського законопроєкту, метою якого є забезпечення автономності антикорупційних органів та запобігання впливу Росії на систему правоохоронних органів.

Зеленський оголосив, що планує подати до Верховної Ради законопроєкт, що міститиме положення, спрямовані на посилення незалежності антикорупційних установ і усунення будь-якого російського впливу на діяльність правоохоронних органів.

"Ми досягли згоди, що керівники установ спільно розроблять план дій, який міститиме конкретні кроки для зміцнення правового порядку в Україні. Безперечно, ми всі чули голоси людей у ці дні — у соціальних мережах, між собою, на вулицях. Це не просто так. Ми ретельно вивчили всі занепокоєння та аспекти, які потребують змін і активізації. Я подам до Верховної Ради України законопроєкт, що стане відповіддю на ці виклики і зміцнить нашу правову систему," — зазначив президент.

Він очікує від керівників правоохоронних та антикорупційних органів конкретні пропозиції щодо змісту норм, які мають бути в документі.

"Цей законопроєкт буде ініційований президентом, і ми впровадимо його в контексті нашої стратегії державної трансформації," - підкреслив Зеленський.

Законопроєкт 22 липня ухвалили після масштабних обшуків, які СБУ та Офіс генпрокурора провели у працівників НАБУ 21 липня. В межах дій СБУ та ОГП підозри отримали низка детективів НАБУ, а також один їхніх з керівників Руслан Магамедрасулов - його підозрюють у допомозі батьку-бізнесмену в Росії та тісних зв'язках з агентом ФСБ й нардепом Христенком. Водночас у ЦПК зауважили, що в оприлюднених записах СБУ Магамедрасулов говорить про бізнес не в російській республіці Дагестан, а в Узбекистані.

Проти підписання законопроєкту виступили українці в низці міст - ввечері 22 липня у Києві, Львові та багатьох інших містах пройшли протести.

Однак, незважаючи на протести, ввечері 22 липня Володимир Зеленський підписав законопроєкт. У своєму зверненні 23 липня він запевнив, що антикорупційна система залишиться функціонуючою, але "позбавленою російських впливів".

Після того, як закон було підписано, кілька народних депутатів почали збирати підписи для подання до Конституційного суду, який має можливість скасувати рішення про анулювання повноважень НАБУ та САП. Окрім цього, парламентарі оголосили про намір зареєструвати законопроєкт, що скасовує суперечливі положення нового закону.

23 липня українська розвідка попередила, що російські спецслужби та пропагандисти ретельно та поглиблено вивчають ситуацію щодо протестів проти закону №12414 для підриву здатності України чинити спротив повномасштабній збройній агресії Росії.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.