Зеленський представить парламенту законопроект, що має на меті зміцнення автономії антикорупційних установ.

Президент Володимир Зеленський зобов'язався внести до Верховної Ради законопроєкт, що забезпечить збереження всіх норм, необхідних для автономії антикорупційних установ. Цю інформацію глава держави озвучив у своєму вечірньому відеозверненні, яке відбулося 23 липня.

Він зазначив, що відбулися зустрічі з урядовими чиновниками, а також з представниками правоохоронних і антикорупційних структур.

Безсумнівно, всім відомо, що говорять люди в ці дні, обмінюючись думками в соціальних мережах, на вулицях та один з одним. Усе це має своє значення. Ми дослідили всі занепокоєння та аспекти, що потребують змін і активізації, - підкреслив президент.

Таким чином, президент зобов'язався внести до Верховної Ради законопроєкт, що "підтримає ефективність системи правопорядку" і включатиме "усі необхідні положення для незалежності антикорупційних органів".

"Я сподіваюсь на конкретні пропозиції від нашої команди керівників правоохоронних та антикорупційних установ, а також від Генерального прокурора України щодо норм, які повинні бути впроваджені. Це стане основою президентського законопроєкту, який ми втілимо в рамках нашої стратегії трансформації держави", - зазначив Зеленський.

Історичний контекст

22 липня Верховна Рада в прискореному режимі розглянула та затвердила суперечливий законопроєкт, що скасовує автономію антикорупційних установ, зокрема САП і НАБУ, і передає їх у підпорядкування генеральному прокурору України.

Законопроект підтримали 263 народних депутати, серед яких є й представники Львівської області. Повний поіменний список голосування можна знайти за цим посиланням.

Слідом за прийняттям законопроєкту, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук оперативно підписав документ і направив його на затвердження президенту. Володимир Зеленський, незважаючи на вимоги НАБУ, САП і суспільства, вирішив підписати цей закон.

На мирні акції протесту проти скандального закону раптом вийшли українці у Києві, Львові, Дніпрі та в інших містах. На них президент жодним чином публічно не відреагував, а в своєму зверненні, записаному вночі, запевнив, що антикорупційні органи в Україні працюватимуть, просто їх треба "очистити від російських впливів".

Закон оперативно опублікували в "Голосі України" у день ухвалення. Таким чином він відразу вступив у дію.

Перед голосуванням у Верховній Раді Європейська комісія висловила тривогу з приводу ситуації, що склалася навколо НАБУ і САП. Вони підкреслили важливість цих органів для реформаторської програми України і зазначили, що їхня незалежність є критично важливою для ефективної боротьби з корупцією та зміцнення довіри з боку суспільства. Прийняття законопроєкту в парламенті викликало занепокоєння у комісарки з питань розширення ЄС Марти Кос.

В Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) попередили Київ, що атака на антикорупційні органи негативно вплине на оборонні інвестиції в Україну та на фінансування відбудови.

Водночас ряд народних обранців оголосили про намір звернутися до Конституційного суду України з метою оскарження цього суперечного закону.

23 липня президент України Володимир Зеленський провів зустріч із керівниками правоохоронних та антикорупційних структур, включаючи керівників НАБУ та САП. Після наради президент підкреслив, що всі учасники дійшли згоди працювати "виключно конструктивно".

У відповідь на ситуацію, НАБУ та САП оприлюднили заяви, в яких наголосили на необхідності відновлення законодавчих гарантій незалежності для цих органів.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.