Зникли в 2024-му: українські знаменитості, які пішли з життя цього року.
Цього року завершилися життя В'ячеслава Узелкова, Ірини Фаріон, Віталія Білоножка та багатьох інших.
Рік 2024 став значним випробуванням для багатьох українських митців, і для деяких це був останній рік їхнього життя. Незважаючи на численні яскраві досягнення та незабутні моменти, були й часи, коли серця українців переповнювалися печаллю та втратами. Ті втрати, з якими ми зіткнулися цього року, стали не лише особистим горем для їхніх родин, а й спільною травмою для всього народу.
Цей рік забрав в українців талановитих акторів, музикантів, спортсменів, режисерів та інших видатних особистостей. УНІАН пропонує згадати зірок, які згасли цього року, але зробили чималий внесок в українську культуру, а їхня творчість назавжди закарбувалася в історії.
Серце народного артиста України Віталія Білоножка перестало битися 9 січня. Засновник музичного фестивалю "Мелодія двох сердець" пішов з життя у віці 70 років. Свої останні дні знаменитість провів в лікарні. Тривалий час артист боровся з цукровим діабетом, але у січні його стан раптово погіршився. Причиною смерті стала зупинка серця. У творчому доробку Білоножка такі пісні: "Половина саду квітне", "Мелодія двох сердець", "Буде свято", "А яблука падають", "Я люблю тебе, життя", "За столом збирається родина".
Слова пісень проникали глибоко в душу, немов молитва, заповіт чи спогад про безтурботне дитинство, резонуючи срібними струнами голосу артиста. Його харизма, щирість і відкритість, які звучали барвистим оксамитовим баритоном, залишаться з нами назавжди... – так зазначалося у повідомленні Буринської міської ради.
22 лютого 2024 року не стало заслуженої артистки України Людмили Алфімової. Видатна акторка, відома своїми ролями у культових фільмах "Весілля в Малинівці" та "За двома зайцями", відійшла у вічність на 89-му році життя.
В останні дні свого життя артистка перебувала в селі Печера на Вінниччині, де й відійшла у вічність. Її похорони відбулися 23 лютого. Протягом своєї тривалої кар'єри Людмила Іванівна взяла участь у зйомках понад 40 фільмів та озвучила близько 170.
16 квітня життя письменника та громадського діяча Дмитра Капранова трагічно завершилося. У день його смерті він раптово відчув себе погано через серйозні проблеми з серцем. Пізніше його брат Віталій Капранов повідомив, що Дмитру стався розрив аорти, що призвело до миттєвої загибелі. Віталій намагався врятувати свого брата, але, на жаль, вже не встиг.
Дмитро пішов з життя у мене на руках. Я намагався врятувати його, виконуючи штучне дихання та серцевий масаж, але, на жаль, усі мої зусилля виявилися марними, оскільки аорта розірвалася.
Автор був похований на Байковому кладовищі в Києві. На момент його смерті йому виповнилося 56 років. Разом із братом вони випустили збірку "Казки Діда Панаса" та заснували видавництво "Зелений пес".
28 травня цього року у Львові відійшов у вічність народний артист України Богдан Козак на 84-му році життя. Поховання відбулося наступного дня на Личаківському кладовищі. Протягом більшої частини свого життя Козак присвятив себе театральному мистецтву. Він був актором Національного театру імені Марії Заньковецької та викладав у Львівському національному університеті імені Івана Франка.
Богдан Миколайович виконав ролі у стрічках "Хазяїн", "Павло Полуботок" та "Час збирати каміння". Крім того, він отримав Національну премію України імені Тараса Шевченка.
Лінгвістка, професорка та колишня депутатка Ірина Фаріон стала жертвою трагічної події 19 липня у Львові. Вона була вбита просто на вулиці. Чоловік, що вистрілив у мовознавицю, з місця злочину втік. Ірину з вогнепальним пораненням голови терміново госпіталізували, однак, незважаючи на зусилля медиків, її серце зупинилося назавжди.
Ірина Дмитрівна була відома своєю радикальною та інколи навіть скандальною позицією щодо української мови. Її методи часто були жорсткими, але важливо вказати, що вона присвятила своє життя дослідженню та вивченню української мови і культури.
8 вересня відійшов у вічність український театральний і кінематографічний актор, а також режисер Валерій Бассель. Протягом своєї кар'єри він зіграв у більш ніж 50 фільмах, здобувши звання заслуженого артиста України. Серед його найвідоміших робіт – "Місце зустрічі змінити не можна", "Чарівний голос Джельсоміно", "Зелений фургон", "Шулер", "Одеса-мама" та "Анка з Молдаванки".
Бассель створив свій театральний проект під назвою "Суєта суєт" і також працював в Одеському академічному театрі ляльок. Він помер у віці 85 років.
У вересні гостьова редакторка "Ліги сміху" оголосила трагічну новину про те, що пішов з життя український гуморист і учасник цього популярного проєкту Юрій Рябченко. Цей талановитий комік здобув велику популярність завдяки своїй участі в команді "Ніколь Кідман".
"Сумна новина для лігосмішної родини. На жаль, покинув цей світ Юра Рябченко - актор і творець команди "Ніколь Кідман", "Луганська збірна", "Другий Світ", "До Лампочки" (СНУ Луганськ) та "СНУки" (СНУ Луганськ). Він був справжнім талантом і чудовою людиною", - підкреслила редактор.
Народний артист України Богдан Сташків трагічно загинув в автомобільній аварії у Закарпатті 7 жовтня. Він втратив контроль над своїм автомобілем, внаслідок чого машина з'їхала з дороги і перекинулася. 67-річний артист загинув на місці події внаслідок травм, несумісних з життям.
На початку 2000-х український співак започаткував дитячий конкурс-фестиваль "Захід-ХХІ століття". А також він був відомий завдяки своїм пісням, зокрема, "Золотава осінь", "Тільки ти", "Мій листопад", "Повір мені" тощо.
В'ячеслав Узелков, відомий український боксер і фітнес-тренер, відійшов у вічність 9 листопада, на 45-му році життя. Останні миті свого життя він провів у лікарні у Вінниці, де його серце зупинилося. Спортсмен довгий час страждав від серйозних проблем зі здоров'ям, включаючи складну операцію на серці. Нещодавно його стан погіршився, і він впав у кому, в якій залишався протягом тижня. У його серці було виявлено безліч тромбів, і зрештою воно не витримало навантаження. В'ячеслав знайшов вічний спочинок у рідному місті Вінниця.
"Його ім'я навічно вписано в спортивну історію, а його приклад сили, витривалості та відданості справі стане джерелом натхнення для майбутніх поколінь," - зазначила Українська федерація боксу в своїй заяві.
Життя актора Якова Ткаченка, який зіграв у фільмі "Довбуш", tragically завершилося в грудні цього року. Він вирішив стати на захист своєї країни відразу після початку повномасштабної агресії. Спочатку Ткаченко служив у територіальній обороні, а згодом приєднався до 3-ї штурмової бригади. Нещодавно, під час виконання бойового завдання, він загинув на фронті. За час своєї кар'єри Яків з'явився у численних фільмах, серед яких "Червоний", "Припутні", "Безславні кріпаки" та "Ціна правди".
"На щиті Якова Ткаченка... Він є одним з найобдарованіших акторів України. Справжній лицар та вірний друг," - зазначив режисер Олесь Санін.
Нагадаємо, раніше ми писали, хто з українських знаменитостей став батьками цього року. Хтось із зірок наважився стати батьками вперше, а хтось цього року став багатодітною родиною.