Золотий герб Львова було вручено Михайлу Косіву.

Михайло Косів просив гостей події долучитись до збору коштів на ЗСУ, тож з міського бюджету було скеровано символічні 90 тисяч гривень.

Цю інформацію оприлюднила пресслужба Львівської міської ради, зазначає DailyLviv.com.

Сьогодні український літератор, дисидент, політичний діяч і активіст за незалежність України Михайло Косів святкує своє 90-річчя. У зв'язку з цим, на святковому заході, присвяченому ювілею цього видатного представника Львова, перший заступник мера міста Андрій Москаленко вручив йому Золотий герб Львова та 90 тисяч гривень для його благодійного фонду на підтримку Збройних Сил України.

"Ваше життя, ваша особиста боротьба дуже тісно переплетені з тим, як творилася і становиться наша держава. Це свого роду фіксація того, що боротьба країни - це боротьба конкретних людей, які її творять, які живуть для неї. Тому сьогодні дуже цінно слухати таких людей як ви, надихатись вашою мужністю і стійкістю переконань, вчитись у вас любити вкраїну понад усе", -- сказав перший заступник міського голови Львова.

Від імені громади Львова Андрій Москаленко вручив ювіляру Золотий герб міста Львова. Також Михайло Васильович просив гостей події долучитись до збору коштів на ЗСУ, тож з міського бюджету було скеровано символічні 90 тисяч гривень.

На святкуванні свого 90-річчя Михайло Косів поділився важливими моментами зі свого життя та представив свою автобіографію, що носить назву "Я знав: я мушу це зробити". Як зазначив Михайло Васильович: "Цей період був надзвичайно складним, але я не займався нічим іншим, окрім законотворчої роботи. І ніколи не шкодував про це".

Біографічна інформація

Михайло Косів - український автор, дисидент, депутат Верховної Ради України та один із співавторів Декларації про державний суверенітет, Акту проголошення Незалежності та Конституції України.

З серпня 1960 року працював науковим співробітником у Львівському літературно-меморіальному музеї Івана Франка. У січні 1962 року обійняв посаду завідувача кабінету франкознавства при Львівському університеті.

Під час навчання в аспірантурі я став керівником львівського Клубу творчої молоді "Пролісок". Цей клуб перетворився на важливий центр національної культури, де проходили неформальні літературні читання, художні виставки, вечори пам'яті репресованих митців, а також ставилися спектаклі за творами зниклих драматургів.

Після початку репресій проти дисидентів, львівське видання "Пролісок" було закрито у 1965 році. У серпні того самого року було затримано близько 25 осіб, серед яких опинився і Косів. Йому висунули обвинувачення в "антирадянській агітації та пропаганді". Після звільнення через рік Михайло Васильович розпочав кар'єру вчителя, а в 1969 році зайняв посаду завідувача сектору музею старовинної зброї "Арсенал" у Львівському історичному музеї.

На початку 70-х років, спільно з дружиною В'ячеслава Чорновола, він випустив шостий номер "Українського вісника".

З початком періоду перебудови Косів активно залучається до руху за відновлення Української Греко-Католицької Церкви, а також до заснування Народного руху України. Пізніше він стає членом Центрального Проводу та Політради, обіймаючи посаду заступника голови НРУ до травня 2001 року. У період з 1988 по 1996 рік Косів виконував обов'язки заступника голови Львівської обласної організації Товариства української мови "Просвіта".

Автор багатьох видань, включаючи приблизно 350 наукових і публіцистичних статей в галузі літературознавства, краєзнавства, мистецтвознавства, театрального розвитку, образотворчого мистецтва, мовознавства, історичних досліджень України, релігійних взаємин та політичного аналізу.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.