Золотий ведмідь на Берлінському фестивалі отримав норвезький кінематографічний твір під назвою "Мрії".

Фільм "Мрії" є третьою частиною трилогії режисера Даґа Йогана Гауґеруда, яка розповідає про складність людських стосунків, сексуальність і соціальні норми.

Золотий ведмідь на Берлінському міжнародному кінофестивалі 2025 року був вручений норвезькій стрічці "Мрії" ("Drømmer" або "Dreams/Sex Love"), створеній під керівництвом режисера Даґа Йогана Гауґеруда.

Цей фільм представляє собою третю частину трилогії Гауґеруда, що досліджує складні аспекти людських взаємин, сексуальності та соціальних стандартів. У сюжеті розкривається історія дівчини, яка пише про свої почуття до вчительки, відображаючи глибину емоцій та переживань.

"Цей фільм присвячений мистецтву письма та читання. Важливо підкреслити: пишіть частіше й читайте більше," - зазначив режисер, висловлюючи вдячність своїй команді за роботу над проектом.

Церемонія оголошення переможців та нагородження відбулася в суботу, 22 лютого, на сцені головного кінотеатру Berlinale Palast. Цього року за головну нагороду кінофестивалю змагалися 19 стрічок. Єдиним документальним фільмом, представленим у основному конкурсі, став "Стрічка часу", спільного виробництва України, Люксембургу, Нідерландів і Франції. Востаннє Україна була представлена в основній програмі Berlinale ще в 1997 році.

Фільм має мозаїчну структуру і охоплює різні покоління українських дітей, що навчаються в школах у різних регіонах - чи то далеко від фронту у Бородянці та Черкасах, чи то поруч з білоруським кордоном, чи то за 15 кілометрів від позицій росіян.

"Стрічка часу" ілюструє труднощі, з якими зіштовхуються учні та викладачі в умовах війни: відсутність можливості проводити заняття в очному форматі, руйнування навчальних закладів, безперервні переживання, що заважають навчальному процесу, а також психологічні розлади та травми, які переживають школярі.

Разом з глядачем режисерка спостерігає, зокрема і за тим, як діти навчаються під землею в Харкові, як до школярів приходять ветерани, як в Ромнах ховають директорку розбомбленої школи та як випускний дітей з Бахмута проходить онлайн.

За день до світової прем'єри фільму "Стрічка часу" режисери Катерина Горностай і її партнер Нікон Романченко, який є режисером монтажу фільму, стали батьками. На фестивалі малюку зробили окремий бейдж і підписали його Berlinale Baby.

"Ми здорові, переповнені радістю та трохи втомлені", - написала Катерина Горностай. Попри народження дитини, режисерка змогла з'явитися на прем'єрі фільму в четвер, 20 лютого.

Катерина Горностай не вперше на Берлінале. Режисерка вже представляла свою повнометражну стрічку на кінофестивалі у 2021 році. Тоді її фільм "Стоп-Земля" отримав нагороду "Кришталевий ведмідь" юнацького журі конкурсної програми Generation 14plus.

Окрім основної конкурсної програми на Forum Expanded, відбулася світова прем'єра документального фільму "Спеціальна операція", який створив український режисер Олексій Радинський в співпраці з Литвою. Для реалізації цього проекту режисер проаналізував більше тисячі годин відеозаписів, отриманих із камер спостереження, які підпільно зберігали працівники Чорнобильської атомної електростанції.

Окрім того, у секції Forum показали документалки про війну Росії проти України. Один із них розповідає про життя одеситів під час війни - "Коли над морем спалахує блискавка" (When Lightning Flashes Over the Sea) Єви Нейман.

Другий фільм - "Час підльоту", створений російсько-латвійським режисером Віталієм Манським за співпраці Латвії, Чехії та України. У стрічці дія розгортається у Львові, де показано діяльність військового оркестру на похованнях солдатів протягом року.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.