На головну

Донецьку республіку реанімували

Четвер, 12 , 2007 року, № 62 (1113)

Прапори із символікою “Донецької республіки”, якої не існує, з’явилися вчора на мітингу на столичному майдані Незалежності.

Прапор є триколором із горизонтально розташованими чорною, синьою, червоною смугами, на яких міститься напис “Донецька республіка” та герб Російської Федерації – двоголовий орел. Учора журналісти налічили на Майдані п’ять антидержавницьких прапорів, іще три стяги троє молодиків принесли на дах торгового центру “Глобус”.

Цікаво, що правоохоронні органи – міліція та СБУ – ніяк не відреагували на появу такої символіки серед мітингувальників, які виступають на головній площі України на підтримку коаліції та прем’єр-міністра Віктора Януковича.

Зате на чергову появу в лавах коаліції сепаратистів відреагувала опозиційна партія “Наша Україна”. Постійний представник Президента в парламенті Роман Зварич так прокоментував наявність на майдані Незалежності антидержавних прапорів:

“Факт появи на майдані Незалежності прапора так званої “Донецької республіки” вкотре чітко засвідчує певну політичну спрямованість коаліціянтів”. Згодом пан Зварич додав: “По-перше, їхнє перманентне бажання “розчленувати” Україну, яке вони вперше продемонстрували в Сєверодонецьку 2004 року, а, по-друге, це свідчить про абсолютну орієнтованість антикризової коаліції на Росію”.

За його словами, “така демонстрація антикризовиками своїх політичних уподобань лише зайвий раз засвідчує правильність твердження “Нашої України” про антидержавний характер діяльності антикризової коаліції та уряду”.

Представник глави держави також зауважив: коаліціянти в такий спосіб відреагували на те, що сьогодні центр Києва став, як і два роки тому, повністю “помаранчевим” – стрічками пов’язані дерева на Європейські площі та Хрещатику. “Вони дуже нервують, коли бачать помаранчевий колір, – резюмував Зварич, – тому вони вирішили зробити “крок у відповідь”.

Нагадаємо, розмови про створення “Донецької республіки” в Україні точаться не вперше.

Після другого туру виборів президента 21 листопада 2004 року керівники південно-східних областей України, які підтримували кандидата па найвищу державну посаду Віктора Януковича, почали ініціювати проведення референдумів щодо створення Південно-східної автономії або переходу до федерального устрою України. Для цього вони навіть організували з’їзд у Сєверодонецьку. Кримінальні справи, які СБУ порушила за фактом посягання на територіальну цілісність України проти ініціаторів цього заходу, невдовзі закрили через відсутність складу злочину.
Ярослав Іваночко

Наверх