На головну

Газова суперечка

Понеділок, 20 , 2006 року, № 50 (857)

Український уряд звинувачує Туркменістан у невиконанні зобов’язань щодо постачання газу.

Натомість обвинувачена держава висловлює невдоволення перебігом погашення українською стороною заборгованості за поставлений туркменський газ.

Як повідомляє “Туркменістан. ру.”, Україна заборгувала постачальникові 158,9 мільйона доларів. Проте, скаржиться туркменська сторона, наша держава досі не скерувала своєї делегації для підписання угоди про погашення заборгованості. МЗС Туркменії вважає, що “такий підхід створює ситуацію, коли далі обговорень вирішення питання про погашення боргу не просувається”. “Затягування українською стороною виконання своїх боргових зобов’язань ставить під питання двосторонню співпрацю в паливно-енергетичній сфері”, – наголошує туркменське відомство.

Тим часом міністр палива й енергетики Іван Плачков заявляє про невиконання Туркменістаном зобов’язань із постачання газу. За словами пана Плачкова, ця держава так і не підтвердила поставки газу в Україну в першому півріччі 2006 року. Нині, заявляє урядовець, Україна оплатила Туркменістану 88 млн. доларів боргів за поставлений 2005 року газ та у вигляді передоплати на 2006 рік.
Л.Г.

Наверх