Інтервальне голодування прискорило регенерацію нервів

July 3, 2022 by No Comments

Вчені Імперського коледжу Лондона з’ясували, що інтервальне голодування може прискорювати відновлення пошкоджених нервів. Результати дослідження опубліковані у журналі Nature.

В ході експерименту з використанням мишей фахівці показали, що кишкові бактерії при голодуванні збільшують вироблення метаболіту, відомого як 3-індолпропіонова кислота (IPA). Ця речовина необхідна для регенерації нервових волокон, які називаються аксонами — ниткоподібними структурами на кінцях нервових клітин, які посилають електрохімічні сигнали іншим клітинам організму.

У дослідженні оцінювалася регенерація нервової тканини у мишей, які мали хірургічно пошкоджений сідничний нерв, що йде від хребта вниз по нозі. Половина тварин зазнавала переривчастого голодування (їли стільки, скільки хотіли, а потім взагалі не їли через день), тоді як інша половина могла їсти без будь-яких обмежень. Ці дієти тривали протягом 10 днів або 30 днів до операції, а відновлення мишей спостерігали протягом 24-72 годин після розриву нерва.

Виявилося, що довжина аксонів, що відросли, була приблизно на 50 відсотків більша у мишей, які голодували. У цих тварин також виявили підвищений вміст специфічних речовин, зокрема IPA. Щоб підтвердити, чи IPA приводить до відновлення нервів, мишей пролікували антибіотиками, щоб очистити їх кишечник від будь-яких бактерій. Після цього впровадили генетично модифіковані штами Clostridium, які могли або не могли продукувати IPA.

Якщо бактерії не виробляють 3-індолпропіонову кислоту і її майже немає в сироватці, регенерація порушується. Це доводить, що IPA, що виробляється цими бактеріями, здатна активувати регенерацію пошкоджених нервів.

Leave a Comment

Your email address will not be published.