Нейромережу застосували для прогнозування змін під час землетрусів

October 12, 2022 by No Comments

Штучний інтелект (ШІ) застосували для передбачення місць розломів під час землетрусів. Результати дослідження описані у статті, опублікованій у журналі Geophysical Research Letters.

Для цього вчені з мексиканського Лос-Аламосу скористалися нейромережею із глибоким навчанням (deep learning), принцип роботи якої використовується для автоматичних перекладачів у смартфонах. ШІ бере динамічні дані про геологічні процеси, що відбуваються, і прогнозує подальші зміни земної кори.

Крім того, технологія дозволяє передбачити різноманітні характеристики розломів, а також час наступного землетрусу. Однак поки що система була протестована лише в лабораторних умовах, до того ж вона прогнозує на основі минулих даних.

У майбутньому фахівці планують доопрацювати алгоритми для більш точних передбачень, а також використовувати його в інших сферах, наприклад, при майбутньому пошкодженні мосту.

У липні 2022 року ШІ AlphaFold від компанії DeepMind дозволив розкрити тривимірну структуру 200 мільйонів білків, які є важливою частиною всіх живих істот.

Leave a Comment

Your email address will not be published.