На головну

Удар на випередження

Четвер, 14 , 2006 року, № 167 (974)

Львівське Студентське братство провело попереджувальні акції протесту.

Причиною їхньої активності став лист Міністерства фінансів України, в якому зазначено, що видатків, пов’язаних із наданням пільг на проїзд залізничним транспортом для студентів і школярів, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту не заявило для внесення їх у державний бюджет на 2007 рік.

Нагадаємо, з 5 лютого 1993 року є чинним Закон “Про сприяння соціальному становленню і розвитку молоді в Україні”. Згідно з ним, усі учні шкіл, ПТУ та студенти мають право на пільговий проїзд протягом року всіма видами транспорту, крім повітряного й таксі. Саме чинність цього закону мають намір активно відстоювати активісти Студентського братства. Вони заявляють, що в разі його порушення готові вдатися до безстрокових акцій протесту та страйків у найрадикальніших формах.

Натомість Микола Рудьковський, міністр транспорту та зв’язку, поширив офіційну заяву, в якій ідеться, що всі заплановані пільгові програми виконуватимуть. Він вбачає в цьому радше бюрократичну тяганину, ніж проблему. “Ми вирішимо це питання – і це ніяк не позначиться на дітлахах або студентах, – ідеться в заяві пана Рудьковського. – Наше міністерство забезпечуватиме всі соціальні гарантії для громадян, але, відповідно до законодавства, Міністерство фінансів та інші міністерства мають внести пропозиції щодо необхідного фінансування”.
Аліна Небельмес

Наверх