На головну

Відповідь на відповідь

Четвер, 30 , 2005 року, № 112 (678)

У відповідь на крок ВАТ “Газпром”.

У відповідь на крок ВАТ “Газпром” в односторонньому порядку зарахувати 7,8 млрд. куб. м свого газу, який перебуває в українських сховищах, як оплату за транзит свого газу через Україну, НАК “Нафтогаз” запропонував російській стороні зарахувати його за експорт російського газу через територію України в Європу.

Конфлікт почався декілька тижнів тому зі звинувачень Росії в тому, що з українських сховищ зникло 7,8 мільярда кубометрів газу, який належить російському “Газпрому”. Москва вимагала грошової оплати за цей газ. У свою чергу, НАК “Нафтогаз України” надав росіянам документи, які засвідчують: газ нікуди не зникав і таки є у сховищах. Пропозиція України забирати цей газ рівномірно в зимовий період російській компанії не сподобалася. І “Газпром” вирішив зарахувати ці 7,8 млрд. куб. м газу в рахунок оплати за транзит свого газу через українську територію.

– Рішення ухвалили, і в української сторони немає інших варіантів, окрім як його виконати, – заявив прес-секретар глави “Газпрому” Сєрґєй Купріянов.

У відповідь українська сторона зробила зустрічну пропозицію.

– Якщо російська сторона пропонує це зарахування, то ми автоматично пропонуємо зарахувати цей газ у рахунок експорту російського газу через територію України в Європу, – сказав керівник “Нафтогазу” Олексій Івченко.

Якщо цей газ зарахувати в рахунок експорту, то за його транзит територією України Росія має заплатити.

Якщо рішення “Газпрому” зарахувати зниклий в Україні газ в рахунок оплати за транзит буде реалізовано, дефіцит газу в нашій державі цього року може становити майже 10 млрд. кубометрів. Як зазначає російський “КоммерсантЪ”, замість 23 млрд. кубометрів газу Україна цьогоріч одержить від “Газпрому” як плату за транзит лише 15,2 млрд. кубометрів.

Натомість член Комітету з ПЕК Верховної Ради Олекса Гудима переконаний: навіть якщо “Газпром” реально недопоставить газ у рахунок цих 7,8 млрд. кубометрів, увесь транзит усе одно йде через територію України, а отже, остання зможе забрати газу стільки, скільки потрібно.
Т.Д.

Наверх