Виявлено новий спосіб створення заміни донорської крові
Вчені Університету Південного Уельсу в Сіднеї виявили новий спосіб створення ембріональних стовбурових клітин крові, які можуть бути використані для заміни донорської крові. Про це повідомляється у статті, опублікованій у журналі Nature Cell Biology.
Дослідники вивчили механізм, який використовується у ссавців для створення стовбурових клітин крові з клітин, що вистилають кровоносні судини, відомих як ендотеліальні клітини. Вже було відомо, що цей процес відбувається у ембріонів, у яких ендотеліальні клітини, що вистилають аорту, перетворюються на клітини крові.
Виявилося, що клітини, відомі як стромальні клітини PDGFRA+, що походять з мезодермальних клітин, знаходяться під аортою і роблять внесок у гемогенний (кровотворний) ендотелій. Це відкриття допоможе розробити методи використання ендотеліальних клітин дорослих ссавців як джерело крові. Коли ендотеліальні клітини ембріона або дорослої людини змішують із стромальними клітинами PDGFRA+, отриманими з Mesp1, ті починають виробляти стовбурові клітини крові.
Використання власних клітин пацієнта для створення стовбурових клітин крові може усунути необхідність переливання донорської крові або трансплантації стовбурових клітин.