На головну

Жертви кліматичних змін

Четвер, 24 Грудня, 2009 року, № 0 (1585)

Зміна клімату призводить до зростання кількості катастрофічних природних явищ, таких як посуха й повінь. Окрім цього, підвищення температури негативно впливає на врожай, що призводить до голоду.

Отже, щороку жертвами глобального потепління стають близько 300 тисяч жителів планети. Такі офіційні дані оприлюднено під час доповіді колишнього генерального секретаря ООН Кофі Аннана, який нині є членом міжнародної організації Global Humanitarian Forum. “Зміна клімату завдає реального і значного збитку в усьому світі, від неї страждають і суспільство загалом, й окремі люди”, – заявив К. Аннан. За підсумками дослідження, найбільша кількість смертей – близько 90% – припадає на мешканців країн, які розвиваються, повідомляє New Scientist. Проте прогнози вчених невтішні – науковці вважають, що до 2030 року кількість щорічних жертв потепління зросте до 500 тисяч.

Кофі Аннан закликає уряди всіх країн світу сконцентруватися на боротьбі з глобальним потеплінням. “Забруднення довкілля має ціну, яку повинні сплатити забруднювачі. На долю 15 найменш розвинених країн припадає менш ніж 1% викидів вуглекислого газу, проте саме вони нині найбільше страждають від пов’язаних із парниковим ефектом наслід­ків”, – зазначив він.
Валентин Ревун

Наверх