Кардіохірурги з Львова здійснили непересічну хірургічну процедуру для немовляти з Закарпатської області (ФОТО)
У Львові кардіохірурги здійснили успішну операцію на однорічному хлопчику з Закарпаття, який має унікальну анатомічну аномалію – дзеркальне розташування внутрішніх органів.
Операцію здійснили в Дитячій лікарні Святого Миколая Першого медоб'єднання у Львові, де медичному персоналу вдалося успішно виправити складну вроджену аномалію серця.
У дитини спостерігається таке явище, як дзеркальне розташування внутрішніх органів: серце, селезінка та підшлункова залоза знаходяться справа, тоді як печінка та апендикс — зліва. Ця аномалія є досить рідкісною, проте зазвичай не має суттєвого впливу на стан здоров'я особи.
Втім, у дев'ятимісячному віці під час планового огляду медики виявили у хлопчика шуми в серці. Подальше обстеження показало дефект міжпередсердної перегородки у поєднанні з частковим аномальним дренажем легеневих вен.
Внаслідок цього кров з легеневих вен не надходила до лівого передсердя, як передбачено, а замість цього потрапляла до правого, яке, згідно з дзеркальною анатомією, знаходилося з іншого боку.
Враховуючи ускладненість ситуації, дитині було необхідне хірургічне втручання. Родина звернулася за допомогою до Львова, де функціонує єдине дитяче кардіохірургічне відділення в західній Україні.
Операцію провів кардіохірург Олександр Ячнік. Незважаючи на незвичне положення серця, він вирішив використовувати мініінвазивний підхід, виконуючи невеликий розріз під пахвою.
Під час двогодинного втручання лікарі закрили дефект міжпередсердної перегородки та спрямували кров із легеневих вен до лівого передсердя, відновивши правильну анатомію кровообігу. Операція пройшла успішно.
Вже на наступний день після операції хлопчика перевели до палати разом із матір'ю, а через п’ять днів виписали додому. Зараз дитина почувається чудово, активно розвивається і надалі планує проходити лише регулярні огляди.